×
Etiketë: kur
Lajme01 Tetor 2020
PDK: Për zgjedhjen e presidentit do të flasim kur të vijë koha Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për 100-ditëshin e Qeverisë Hoti,...
Lajme30 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur dje në fshatin Romajë të Prizrenit ku një veturë ka goditur tre këmbësorë për t’iu shmangur ndeshjes me një veturë tjetër. Mediumi lokal i Prizrenit “RTV Besa” ka publikuar videon nga...
Lajme30 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka iniciuar ditë më parë plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga Trusti. Lidhur më këtë...
Lajme29 Shtator 2020
Puna në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë është në vazhdim e sipër në Bruksel, edhe pse takimet që janë planifikuar për këtë javë, nuk janë mbajtur, tha Peter Stano, zëdhënës i BE-së për...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Policia britanike ka publikuar pamje të siguruara nga helikopteri, ku një person u hedh benzinë policëve. Raportohet se policët i kanë dëgjuar këta persona duke thënë “kush ka çakmak, kush ka çakmak, t’ua vëmë flakën”,...
Lajme29 Shtator 2020
Autoritetet e Zvicrës ditë më parë e kanë hequr Kosovën nga lista e vendeve, qytetarët e të cilëve duhet të karantinohen nëse mbërrijnë në shtetin zviceran. Ky lajm ka bërë që shumë mërgimtarë që jetojnë...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Forcat armene dhe azerbajxhanase kanë hapur zjarr kundrejt njëra tjetrës në territorin e Nago-Karabakut. Në rrjet janë duke qarkulluar disa  foto teksa shihen një ushtar i Azerbajxhanit i lumtur pasi kishin vrarë ushtarët armenë. Të...
Lajme28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrojtje nga COVID-19, përmes së cilit tregohet se kur qytetarët duhet t’i bartin maskat dhe se kur një gjë e tillë nuk është e...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë që po mbanë për media, foli për lehtësimin e masave për virusin Covid-19, raporton Front Online. Megjithatë, ai bëri thirrje që qytetarët të zbatojnë masat mbrojtëse, duke...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Dalin detaje të tjera lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës, ku një vajzë 14-vjeçare denoncon se është abuzuar seksualisht nga njerku i saj. Mësohet se ka qenë e mitura bashkë me të...
Lajme26 Shtator 2020
Kur duhet ta vendosni maskën dhe kur kjo nuk është e nevojshme?Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrotje nga COVID-19.Në këtë udhëzues tregohet se kur qytetarët duhet që t’i bartin...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UCK’së), Nasim Haradinaj, ka qenë duke hyrë në ndërtesën e Televizionit 7 kur është ndaluar nga policia e EULEX’it. Ai ishte...
Lajme25 Shtator 2020
Beograd, 25 shtator – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq e ka quajtur të rëndë faktin se Brukseli, si një subnënshkruese të Marrëveshjes së Brukselit nuk ka reagim ndaj paralajmërimit se, siç e ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.