×
Etiketë: kur
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Një efektiv policie ka qëlluar me armë zjarri një protestues në New Mexico të SHBA-ve dhe si pasojë e ka lënë atë të plagosur rëndë. Raportohet se viktima me disa persona të tjerë ishin duke...
Lajme16 Qershor 2020
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, në 21- vjetorin e çlirimit të Malishevës, ka rrëfyer se si i kishte shpëtuar një prite në ditën kur është vrarë Zahir Pajaziti. Limaj që në luftë...
Lajme16 Qershor 2020
Policia e Kosovës thotë se prej kur janë raportuar rastet e para me coronavirus në Kosovë, numri i zyrtarëve policorë të cilët nga fillimi deri më datë 14 qershor kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 është...
Lajme16 Qershor 2020
Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, tha se kur t’u kërkohet nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi organizimi i zgjedhjeve, si institucion do t’i organizojnë ato. “Do t’i organizojmë zgjedhjet sa herë të na...
Lajme15 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se dasmat janë pjesë e manualit dhe nëse respektohen këto masa atëherë do të ecin drejt hapjes së oragnizimit të dasmave dhe ahengjeve. Zemaj tha se duhet që manuali...
Lajme15 Qershor 2020
Kjo javë do të karakterizohet me mot mjaft të ndryshueshëm dhe të paqëndrueshëm për shkak të dominimit të vazhdueshëm të fushave ajrore ciklonike apo të presionit të ulët atmosferik. Kësisoj, kjo javë sjellë të gjitha...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Videoja, e cila po qarkullon në rrjete sociale, tregon një oficere që shpërtheu në lot kur e kuptoi se një vajzë e vogël afro-amerikane u frikësua kur e pa atë. Sipas mediave të huaja, pamjet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.