×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Momenti kur polici në SHBA qëllon me armë katër herë mbi protestuesin

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Një efektiv policie ka qëlluar me armë zjarri një protestues në New Mexico të SHBA-ve dhe si pasojë e ka lënë atë të plagosur rëndë. Raportohet se viktima me disa persona të tjerë ishin duke rrëzuar një statujë të një guvernatori kolonial spanjoll, të shekullit të 16-të.

  Në videon e bërë virale, shikohet polici i identifikuar si Stevan Baca, duke u përleshur fizikisht me protestuesin Scott Williams. Por gjatë konfrontimit efektivi Baca qëllon katër herë me pistoletë në drejtim të Williams duke e lënë të plagosur rëndë.

  Ndërkohë raportohet se polici është arrestuar dhe akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë, ndërsa viktima e sulmit ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

  https://twitter.com/_Crypto_Maniac_/status/1273020251869974528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1273020251869974528&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fmomenti-kur-polici-ne-shba-qellon-me-arme-kater-here-mbi-protestuesin%2F

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se forcat e armatosura të vendit të tij vranë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit gjatë operacioneve...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.