Bota/Rajoni

Momenti kur polici në SHBA qëllon me armë katër herë mbi protestuesin

Momenti kur polici në SHBA qëllon me armë katër herë mbi protestuesin
23:16 | 17 Qershor 2020

Një efektiv policie ka qëlluar me armë zjarri një protestues në New Mexico të SHBA-ve dhe si pasojë e ka lënë atë të plagosur rëndë. Raportohet se viktima me disa persona të tjerë ishin duke rrëzuar një statujë të një guvernatori kolonial spanjoll, të shekullit të 16-të.

Në videon e bërë virale, shikohet polici i identifikuar si Stevan Baca, duke u përleshur fizikisht me protestuesin Scott Williams. Por gjatë konfrontimit efektivi Baca qëllon katër herë me pistoletë në drejtim të Williams duke e lënë të plagosur rëndë.

Ndërkohë raportohet se polici është arrestuar dhe akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë, ndërsa viktima e sulmit ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

https://twitter.com/_Crypto_Maniac_/status/1273020251869974528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1273020251869974528&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fmomenti-kur-polici-ne-shba-qellon-me-arme-kater-here-mbi-protestuesin%2F

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera