×
Etiketë: arme
Kronika30 Shtator 2020
Policia mbrëmë ka pranuar një informatë, të cilën e ka trajtuar dhe ka arritur të zbulojë disa pamje në rrjete sociale, ku në një lokacion në rajonin e Prishtinës, përkatësisht në një aheng në Prapashticë,...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka përfunduar aksionin në Pejë. Policia bën të ditur se ka arrestuar njëmbëdhjetë persona të dyshuar për përfshirje në veprën penale ‘importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi ndërmjetësim ose...
Lajme29 Shtator 2020
Në orët e hershme të mëngjesit, Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në qytetin e Pejës, dhe fshatrat përreth. Si rezultat i kësaj janë konfiskuar armë, bëjnë të ditur të IndeksOnline. Ndërkohë që aksioni...
Lajme28 Shtator 2020
Të shtëna me armë zjarri ka pasur sonte rreth orës 21:25 në një lokal në Fushë Kosovë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë Daut Hoxha. Nuk raportohet për ndonjë person të lënduar. “Njësitë policore...
Kronika27 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar në Pejë një 46 vjeçar me inicialet L.M, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e vet. Ndërsa në njërën nga dhomat e shtëpisë së tij janë gjetur armë të...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një supremacist i bardhë është vrarë gjatë përplasjes së armatosur me policët në Templeton, njoftuan autoritetet në Kaliforni. Ato thanë se kishin tentuar të ndalonin 38 vjeçarin Christopher Michael Straub, pranë një varreze por ai...
Kronika26 Shtator 2020
Një person ka raportuar se deri sa ka qenë në vendin e tij të punës në pompën e derivateve, një person i maskuar nën kërcënimin e armës ia kishte grabitur një shumë të parave në...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Qyteti i Elbasanit është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë ku dy persona kanë mbetur të plagosur. Sipas policisë ngjarje ka ndodhur rreth orës 13:20, në lagjen “11 Nëntori”, ku shtetasja F....
Lajme22 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në Prizren ka hasur në një person të dyshuar, i cili ishte në kërkim me urdhërarrest për vepër penale ” Tentim Vrasje”. Sipas komunikatës së PK-së, i dyshuari...
Kronika22 Shtator 2020
Një grabitje me armë ka ndodhur në një pikë derivatesh në lagjen Veternik në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka treguar se është arrestuar i dyshuari që kreu...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Një person është plagosur në këmbë pas të shtënave me armë zjarri në zonën e “Astirit” në Tiranë. Sipas raportimeve nga Abc News, personi i plagosur është Spartak Beqaraj 45 vjeç, i cili ndodhet jashtë...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Një shqiptar mbeti i plagosur pasi u qëllua me armë zjarri në një nga plazhet e Romës në Itali. Mediat lokale bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në kompleksin “Bora Bora” të plazhit Torvaianica,...
Kronika20 Shtator 2020
Target i hajnave mbrëmë rreth orës 21:35 ishte një shtëpi në Lipjan. Pronari i shtëpisë ka raportuar në polici se disa persona janë futur me forcë në shtëpinë e tij dhe kur kanë vërejtur atë,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.