×
Etiketë: katër
Lajme30 Shtator 2020
Në kuvendin e Kosovës do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione, komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike, komisioni...
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë, komisioni Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbaj mbledhjen e gjashtë, me më shumë pika të rendit të ditës nga programi i saj i punës dhe interesit të qytetarëve. Në seancën e...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se në shkollën “Faik Konica” në Prishtinë katër arsimtarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, ndërsa mësimi në këtë shkollë do të kalojë në skenarin “C”, pra mësimin online...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një aksident automobilistik me katër të plagosur ndodhi mbrëmjen e sotme rrugën e Barmashit, në Kolonjë. Një automjet ka rënë nga ura duke i lënë të plagosur 4 personat që ndodheshin brenda tij. Siç raporton...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka thënë se katër milionë euro janë ndarë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës për Policinë e Kosovës. “Ata janë heronjtë tanë të gjallë të cilët në vazhdimësi...
Lajme25 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve me COVID-19, ndërsa situata e përgjithshme duket se po shkon drejt përmirësimit. Sipas të dhënave të publikuara në këtë spital, aktualisht aty janë duke...
Lajme23 Shtator 2020
Ish-deputeti i LDK’së, Gani Geci, ka treguar  se për cfarë është pyetur gjatë intervistimit në Dhomat e Specializuar të Gjykatës Speciale në Hagë. “Kam qëndruar 7 ditë në Hagë. Udhëtova nga Shkupi pasi nuk kishte...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti EPIK ka publikuar një studim ku ka paraqitur katër faktorë, sipas së cilës, po pengon liberalizimin e vizave për Kosovën. “Në kuadër të studimit të fundit kemi identifikuar katër faktorë të cilët janë duke...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Departamenti i Sigurisë Publike të Teksasit deklaron se katër njerëz nga Luiziana u vranë kur aeroplani i tyre me një motor u rrëzua në një kullotë në Teksas. Aeroplani u rrëzua ndërsa përpiqej të bënte...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Departamenti i Sigurisë Publike të Teksasit deklaron se katër njerëz nga Luiziana u vranë kur aeroplani i tyre me një motor u rrëzua në një kullotë në Teksas. Aeroplani u rrëzua ndërsa përpiqej të bënte...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Në Maqedoni të Veriut në 24 orët e fundit janë regjistruar katër të vdekur si pasojë e COVID-19. Dy të vdekur janë nga Shkupi, një nga Kumanova e një nga Shtipi. Po ashtu janë regjistruar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.