×
Etiketë: momenti
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Policia britanike ka publikuar pamje të siguruara nga helikopteri, ku një person u hedh benzinë policëve. Raportohet se policët i kanë dëgjuar këta persona duke thënë “kush ka çakmak, kush ka çakmak, t’ua vëmë flakën”,...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UCK’së), Nasim Haradinaj, ka qenë duke hyrë në ndërtesën e Televizionit 7 kur është ndaluar nga policia e EULEX’it. Ai ishte...
Lajme25 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka hedhur përsëri në votim, në parim, projektligjin për rimëkëmbje ekonomike ku vetëm 60 deputetë morën pjesë në votim, dhe projektligji do të votohet përsëri në seancën e ardhshme. Për çka ka...
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaci mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Turqia qendrore u godit sonte nga një tërmet i fuqishëm prej 5.1 ballësh. Banorët e rajonit të Nidge të frikësuar lëshuan banesat e tyre dhe dolën në rrugë për t’i shpëtuar goditjeve tjera eventuale. Ata...
Lajme19 Shtator 2020
Pas aksionit të Njësisë Speciale të Kosovës, janë rrënuar objektet e paligjshme, në Karaçevë. Për këtë aksion, komuna e Kamenicës dha leje për rrënimin e 11 kazionve ilegale në Karaçevë. Policia e Kosovës, Prokuroria Themelore...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qeni është konsideruar si një kafshë shumë besnike dhe si e tillë është gjithmonë në shërbim të pronarit të tij. Një video prekës me protagonist një qen është bërë virale në rrjete sociale. Aktori turk...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një gjykatë italiane ka dënuar me 5 vite e 8 muaj burg pas një gjykimi të shkurtuar një 44 vjeçar vendas i quajtur  Bruno Beltutti (aktualisht në arrest shtëpie). Ngjarja daton më 8 shkurt të...
Lajme08 Shtator 2020
Gjatë ditës së djeshme, një pako me rreth 4 mijë dosje është lënë në zyrat e OVL-UÇK-së nga një person i panjohur. Aty u tha se gjenden emra të dëshmitarëve të Gjykatës Speciale, gjë që...
Lajme25 Gusht 2020
Tre persona janë arrestuar në Prishtinë në natën e së martës. Policia i ka arrestuar ata mbi dyshimet se kanë rrëmbyer një vajzë në Lipjan. Arrestimi i tyre është bërë në bulevardin “Xhorxh Bush”, afër...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një 26-vjeçar nga Durrësi është mbytur ditën e sotme në Gjirin e Lalëzit në Durrës. Ai dyshohet se është mbytur duke u larë në det e për pasojë ka ndërruar jetë. Ndërkohë në një video...
Kronika25 Gusht 2020
Dëshmitarët kanë raportuar te gazeta Objektiv se deri te përleshja ka ardhë për shkak të telasheve me parking të veturave. Në këtë pjesë janë krijuar kolona të gjata të veturave pasi është dashtë intervenimi i Policisë.
Lajme22 Gusht 2020
Kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli, në vazhdimësi gjatë ditës së sotme është marrë me rastin e humbjes së vogëlushit 2 vjeçar nga Malisheva. Tianin e vogël e ka gjetur në mal, Astrit Kryeziu, në gjendje...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.