×
Etiketë: Polici
Kronika01 Tetor 2020
Një person është shoqëruar në stacionin policor në Pejë, pasi që i njëjti ka hyrë në zyrën e Inspektoratit për Punësim, ku më pas ka penguar zyrtarët që ishin në kryer të detyrës. Me vendim...
Kronika30 Shtator 2020
Një 14 vjeçare nga Gjilani dyshohet se u dhunua seksualisht nga dy persona. Njëri 21-vjeçar e tjetri 30. E mitura kishte mbetur shtatzënë dhe njëri nga dhunuesit e saj e detyroi atë që ta abortonte...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës, vazhdon të gjobisë qytetarët të cilët nuk i respektojnë masat e Qeverisë antiCovid. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 848 tiketa për mosrespektim të ligjit COVID-19. Por, nuk janë vetëm...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një burrë i dyshuar për trafik droge ka arritur të largohet në mënyrë spektakolare nga salla e gjyqit. Në mënyrë spektakolare ka qenë dhe moment që një zyrtar i policisë në tentativë për ta ndaluar...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Britania e Madhe është ëndrra për shumë të rinj shqiptarë, të cilët rrezikojnë gjithçka për të prekur vendin ishullor. Ka prej tyre që përdorin edhe dokumente false të shteteve anëtare të BE. Një rast të...
Kronika22 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës, kanë bërë të ditur se si rrjedhojë e aksionit të përbashkët në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës, sot, në Policinë e Kosovës, në...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni policor që u zhvillua mbrëmë solli në pranga 11 zyrtarë të Policisë së Kosovës, në mesin e tyre 3 nga komuniteti serb dhe 8 nga ai shqiptar. Mirëpo, fatin e tyre nuk e kishte...
Kronika18 Shtator 2020
Në Gjakovë është raportuar për një sulm seksual. Një grua kosovare ka raportuar se derisa kishte qenë në rrugë kishte takuar tre persona të panjohur, ku njëri prej tyre me dhunë kishte filluar ta prekte...
Front TV17 Shtator 2020
Me polemika ka vazhduar sesionin e ri Kuvendi i Kosovës, ku po mbahet seancë plenare. Në deklarimet jashtë rendit të ditës, ishte deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ajo që ngriti shqetësimin e gjendjes së policëve...
Lajme14 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, ka vazhduar masën e paraqitjes së detyrueshme në polici edhe për dy muaj Dragisha Markoviq, Silvana Arsoviq dhe Zharko Jovanoviq, të cilët dyshohen se u kanë ndihmuar autorëve me...
Lajme14 Shtator 2020
Pak ditë pas kthimit nga Turqia për në Kosovë, ku edhe qëndroi për disa muaj në trajtim, polici i Kosovës, Artur Mrasori u takua me mjekun e syve, Florim Zejnullahun që kishte intervenuar pas lëndimit...
Kronika11 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Policinë e Kosovës, është raportuar edhe për dhunë në familje. “Fushë Kosovë 08.09.2020 – 16:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se ditë më parë pas një mosmarrëveshje me bashkëshorten...
Kronika09 Shtator 2020
Babai raporton djalin në polici: Ka vjedhur ari dhe argjend, e ka shitur me çmime të ulta në Prishtinë Një person ka raportuar në Polici për një vjedhje. “Ankuesi mashkull kosovar raporton se djali tij...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.