Kronika

Shpallet në kërkim polici që u arratis para fillimit të mega-aksionit policor (Foto)

Shpallet në kërkim polici që u arratis para fillimit të mega-aksionit policor (Foto)
10:28 | 19 Shtator 2020

Mega-aksioni policor që u zhvillua mbrëmë solli në pranga 11 zyrtarë të Policisë së Kosovës, në mesin e tyre 3 nga komuniteti serb dhe 8 nga ai shqiptar. Mirëpo, fatin e tyre nuk e kishte polici në departamentin e policisë kufitare në Muçivercë të Kamenicës, Ferid Leci, i cili dyshohet se nga rrjedhja paraprake e informacioneve arriti ta shmangë arrestimin e tij.

Siç mëson Gazeta Sinjali nga burime të besueshme brenda organeve të sigurisë në vend, Leci dyshohet se jo vetëm që nuk e luftoi krimin dhe korrupsionit në zonën kufitare ku shërbeu, por ai përfitoi në emër të pozitës së tij zyrtare duke iu bashkuar grupeve të ndryshme kriminale që u morëm për shumë kohë me veprimtari të kundërligjshme në zonën e Karaçevës.

Gazeta Sinjali ka publikuar mbrëmë ekskluzivisht listën e zyrtarëve policorë që janë prangosur në mega-operacionin e Policisë së Kosovës, kundër veprimtarive ilegale në zonën kufitare në Karaçevë.

 

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera