Kronika

Babai raporton djalin në polici se ka vjedhur ari dhe e ka shitur me çmime të ulta në Prishtinë

Babai raporton djalin në polici se ka vjedhur ari dhe e ka shitur me çmime të ulta në Prishtinë
10:54 | 09 Shtator 2020

Babai raporton djalin në polici: Ka vjedhur ari dhe argjend, e ka shitur me çmime të ulta në Prishtinë
Një person ka raportuar në Polici për një vjedhje.

“Ankuesi mashkull kosovar raporton se djali tij kishte vjedhur ari dhe argjend të cilat i kishte shitur në argjendari të ndryshme në Prishtinë me çmime shumë të ulëta. Gjithashtu i dyshuari i pare me datën 07.09.2020 me forcë nënës së tij ja kishte marrë telefonin celular të vlerës rreth 60 €uro dhe e kishte shitur te i dyshuari dyte për 25 €uro. Është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të cilit i dyshuari i pare dërgohet në mbajtje ndërsa i dyshuari dyte lirohet në procedurë të rregullt.”, njofton Policia e Kosovës.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera