×
Etiketë: Prishtinë
Lajme01 Tetor 2020
Vaksinimi kundër gripit sezonal dhe virozave të tjera do të fillojë nga Shtëpia e Pleqve në Prishtinë. Kështu ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Zemaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë...
Lajme30 Shtator 2020
Në skandalin e keqpërdorimit seksual të një 14-vjeçare nga Gjilani, është përfshirë edhe një gjinekolog në Prishtinë. Gjatë ditës së djeshme mediat raportuan për një rast të keqpërdorimit seksual të një të miture 14-vjeçare nga...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të bërë në FB ka bërë të ditur se Parkingu Flamurtari (Te Santeja) dhe Parkingu ne Breg të Diellit te Qendra Tregtarë që janë menaxhuar...
Kronika29 Shtator 2020
Një person ka vdekur si pasojë e goditjeve që ka marrë nga një automjet. Policia e Kosovës ka njoftuar se në orët e mbrëmjes së të hënës ka ndërruar jetë një person, pasi që kishte...
Lajme28 Shtator 2020
Një nga rrugët më të frekuentuara në Kosovë është ajo që lidh kryeqytetin me Podujevën. Për shkak të afërsisë dhe qarkullimit të madh të qytetarëve në këto dy qytete, shpesh krijohen edhe kolona të gjata....
Lajme28 Shtator 2020
Një person  është goditur nga një veturë derisa ishte duke kaluar në  rrugën Edmond Hoxha në Prishtinë. Rastin për FrontOnline, e ka konfirmuar Policia e Kosovës. Sipas Policisë, personi i cili është goditur me veturë...
Kronika28 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi e vogël e substancave narkotike. Gjatë arrestimit, i dyshuari ka kërcënuar zyrtarët policorë dhe me urdhër të prokurorit u dërgua në...
Lajme27 Shtator 2020
Mëngjesin e sotëm në lagjen “Kolovica” në Prishtinë, është gjetur një person pa shenja jete Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. “Me datë 27.09.2020 në ora 09:52,...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se në shkollën “Faik Konica” në Prishtinë katër arsimtarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, ndërsa mësimi në këtë shkollë do të kalojë në skenarin “C”, pra mësimin online...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë, është sulmuar sot me thikë në vendin e tij të punës në QKUK. I dyshuari për kryerjen e këtij akti, siç mëson lajmi.net është personi i cili në dhjetor...
Kronika26 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar edhe për një rast të zhdukjes së një burri. Zhdukja e personave në Kosovë ka filluar të kthehet në shqetësim. Pos raportimit për zhdukjen e femrave, po raportohet edhe zhdukja...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook, duke gjetur kohë për të bërë shaka me një aksident me veturë, që ndoshta edhe mund të jetë lënduar dikush...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.