×
Etiketë: raporton
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Rreth 4 mijë raste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar. Ndërsa, gjatë të dielës janë raportuar 5 mijë e 693 raste me COVID-19, thuhet sipas shifrave nga Departamenti i Shëndetit...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar 36 mijë e 919 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë shënuar 266 raste që kanë përfunduar me fatalitet, thuhet në të dhënat e...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Franca raportoi të enjten 16 mijë raste të reja nga coronavirusi, shifër kjo rekorde që kur vendi u përball me pandeminë. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve në vend u rrit...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokimi të dytë mbarëkombëtar në Izrael, numri i infeksioneve të coronavirusit ka arritur një rekord të ri të lartë me gati 7,000 raste. Sipas deklaratës së ministrisë së shëndetësisë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1392 raste me koronavirus përbrenda 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit. Vendi, si pasojë e koronavirusit, ka pasur edhe 14 vdekje të reja në raportin 24-orësh...
Lajme19 Shtator 2020
Mediumi prestigjioz britanik BBC ka raportuar sot në lidhje me operacionin në shkallë të gjerë të mbylljes së kazinove të paligjshme në Karaçevë gjatë mbrëmjes së djeshme nga Policia e Kosovës. BBC kontaktoi Jetish Malokun,...
Kronika18 Shtator 2020
Në Gjakovë është raportuar për një sulm seksual. Një grua kosovare ka raportuar se derisa kishte qenë në rrugë kishte takuar tre persona të panjohur, ku njëri prej tyre me dhunë kishte filluar ta prekte...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar 36 mijë e 782 raste të reja të infektimit me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë shënuar gjithashtu 977 vdekje, sipas Johns Hopkins University. Janë së paku...
Lajme17 Shtator 2020
Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë vazhdimin e seancës plenare me pikat e mbetura nga seancat e kaluara, si dhe një seancë tjetër të re në të cilën në rend dite do të jetë...
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku do të jenë dy prej katër personave që do të raportojnë gjatë javës së ardhshme në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e pandemisë. Në...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,229 raste me koronavirus përbrenda 24-orëshit të fundit, sipas raportit Ministrisë së Shëndetësisë së vendit, të lëshuar të martën. Po ashtu, Gadishulli ka raportuar edhe nëntë vdekje të reja të lidhura me...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 757 mostrave për coronavirus, midis të cilëve janë regjistruar 161 raste të reja pozitive të infeksionit. Që nga raportimi i fundit, dy vdekje janë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Organziata Botërore e Shëndetësisë ka raportuar për rekord të ri të rasteve të reja me koronavirus në botë brenda 24 orëve. Të dielën shifra e të infektuarve me koronavirus në botë është rritur për 307.930,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.