×
 • Lajme
 • Lajme

  Daçiq: Delegacioni i SHBA-së u “qesh” kur e pyeta “a kaluat mirë” në Prishtinë!

  FrontOnline
  25 Shtator 2020

  Beograd, 25 shtator – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq e ka quajtur të rëndë faktin se Brukseli, si një subnënshkruese të Marrëveshjes së Brukselit nuk ka reagim ndaj paralajmërimit se, siç e ka quajtur ai – në dialogun teknik midis Beogradit e Prishtinës nuk do të bisedohet për Asociacionin e Komunave Serbe (AKS).

  Daçiq këtë deklaratë e bëri sot në TV Prva të Beogradit.

  Ai ka thënë se “askush nuk po e përmend AKS-në” dhe ka shtruar pyetjen nëse kjo do të thotë se së shpejti askush nuk do ta zërë në gojë as Marrëveshjen e Uashingtonit, transmeton Koha.net.

  Siç ka thënë, ai e ka pyetur delegacionin e SHBA-së që këtë javë vizitoi Beogradin dhe Prishtinën nëse “ka kaluar mirë” në Prishtinë duke shikuar përmendoret e Bill Clintonit dhe bulevardin e Joe Biden, ndërsa ata, sipas tij, janë ‘qeshur’.

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se java e ardhshme parashihet të jetë me kushte të paqëndrueshme meteorologjike. Në njoftimin...
  Lajme21 Prill 2024
  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka shprehur keqardhje për qytetarët e komunave veriore të cilët sot nuk dolën...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se ka mbajtur një tubim me bashkëatdhetarët në Vjenë, ku...
  Të tjera
  Lajme21 Prill 2024
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka konfirmuar iniciativa qytetare për largimin e kryetarëve të komunave Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut...
  Sport21 Prill 2024
  Antalayspori ka regjistruar fitore ndaj Hatayasporit në kuadër të javës së 33-të në Superligën e Turqisë. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Corendon...
  Vip21 Prill 2024
  Në Top Albania Radio po vijon transmetimi i ‘Big Brother Live nga Shtëpia’, që do t’ju bëjë shoqëri deri në 18:00, një...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka thënë se votimi i Dhomës së Përfaqësuesve të ShBA-së për të miratuar një paketë ndihme ushtarake...
  Lajme21 Prill 2024
  Pas dështimit të iniciativës qytetare për largimin e kryetarëve të komunave Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, ka reaguar Ministri...
  Sport21 Prill 2024
  Sonte do të zhvillohet “El Clasico” i fundit i këtij sezoni, që mund të vendosë përfundimisht edhe titullin e kampionit në La...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.