×
Etiketë: mirë
Sport29 Shtator 2020
Fundjavën që kaloi u zhvillua xhiroja e dytë e kampionatit italian të njohur si Serie-A. Me shumë gola të realizuara dhe me disa ndeshje spektakolare, por edhe me disa dështime u karakterizua kjo xhiro. Dy...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Haxhi Shala ishte i ftuari i radhës në emisionin “n’kuvend” ku ka folur rreth Qeverisë Hoti, e ka dhënë detaje nga akomodimi i tij në parti. Ai...
Lajme25 Shtator 2020
Beograd, 25 shtator – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq e ka quajtur të rëndë faktin se Brukseli, si një subnënshkruese të Marrëveshjes së Brukselit nuk ka reagim ndaj paralajmërimit se, siç e ka...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Në shumë vende të Europës janë rritur rastet e të prekurve nga Covid-19, çfarë ka shtuar frikën se vala e dytë e pandemisë po mbërrin dhe mund të ketë një tjetër mbyllje. Në Itali ka...
Lajme22 Shtator 2020
Delegacioni i qeverisë amerikane i kryesuar nga Emisari Special, Richard Grenell është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe kryeministren Ana Brnabic. Pas këtij takimi, presidenti serb, Aleksandër Vuciq ka deklaruar se që nga...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar shtrëngim të masave restriktive për të menaxhuar valën e dytë të koronavirusit. Ani pse tha se vendi është në rrugën e duhur sa i përket përgatitjeve për dimër dhe se...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi, në 24 orët e fundit. Në një shkrim në Facebook, Zemaj i ka falenderuar punëtorët e Institutit, për...
Lifestyle20 Shtator 2020
Një trup në formë, ushqyerja e shëndetshme dhe shëndeti i mirë janë ndër prioritetet që secili duhet të ketë parasysh kur vjen puna tek mirëqenia e organizmit. Prioritete që shpesh herë dhe pa dashur i lëmë...
Sport20 Shtator 2020
Tifogrupi “Komitët” i Vardarit vazhdojnë thirrjet raciste ndaj shqiptarëve pasi institucionet e Maqedonisë nuk i ndalin. Thirrën “shqiptari i vdekur, është shqiptar i mirë” edhe javës së kaluar e Qeveria kërkoi hetime nga Prokuroria. Asgjë...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme18 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se deputetët duhet të kursehen nga deklarimet e tilla në seancë. Ai gjatë interpelancës me temën për hyrjen e xhandarmërisë serbe në Karaçevë të Kamenicës,...
Lajme18 Shtator 2020
Ditëve të fundit në Kosovë ka rënë numri i rasteve të infektuara me virusin Covid-19. Nga klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, e nga spitalet rajonale, thonë se gjendje sa i përket pandemisë është...
Lifestyle17 Shtator 2020
E ka emrin supa e Sulltanit sepse ka qenë ndër recetat e veçanta që përgatitej më shpesh e shtrohej në tryezën e Sulltanit shekuj e shekuj më parë, madje edhe kur ai priste miq apo...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.