×
Etiketë: fillojnë
Ekonomi28 Shtator 2020
Ndonëse është privatizuar dhe ofertuesi i ka paguar të gjitha paratë, 487 punëtorë të “Llamkos”-it ende nuk e kanë gjetur rehatinë. AKP-ja, ndonëse ia ka marrë paratë nuk i ka paguar 13 paga tashmë ish-punëtorëve,...
Kronika22 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të burgosurit e Qendrës Korrektuese në Smrekonicë kanë filluar punën në Autoservisin e kësaj qendre. Përmes një komunikate drejtuar mediave, SHKK’ja ka bërë me dije se përmes këtij...
Lajme20 Shtator 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, do të fillojë më 1 tetor, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë më vonesë, thotë Xhavit...
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka marr vendim për lehtësimin e masave për të burgosurit në burgjet e Kosovës. Drejtori Nehat Thaçi, ka konfirmuar për Front Online, se të burgosurve u janë lejuar vizitat familjare, me...
Lajme13 Shtator 2020
Javën që vjen pritet të ketë temperatura të larta në fillim, ndërsa prej fundit të javës pritet të ketë reshje shiu dhe ulje të temperaturave teksa po i afrohemi stinës së vjeshtës. Prishtina Weather njofton...
Lajme12 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Likaj, ka prezantuar dje vendimin për fillimin e vitit të ri shkollor, i cili do të organizohet në dy faza. Sipas një njoftimi të MASHT’it, faza e parë,...
Lajme01 Shtator 2020
Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës kanë vizituar sot drejtorinë e Arsimit në Prishtinë. Në këtë takim është biseduar rreth përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor. Drejtoresha e Arsimit...
Lajme27 Gusht 2020
Në Bruksel kanë nisur takimet në nivel ekspertësh në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar nga Bashkimi Evropian. Siç është bërë tashmë praktikë, edhe sot palët së pari zhvillojnë takime bilatarele me...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, Burim Berisha, ka thënë se mësimin do ta fillojnë në objektet shkollore më 1 shtator. Në mbledhjen e Shtabit Emergjent të kësaj komune, Berisha ka theksuar se bazuar në vendimin...
Lajme18 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, ka marrë vendim për fillimin e shërbimeve për qytetarë të cilat kanë qenë të shtyra për shkak të pandemisë COVID 19. Në njoftim thuhet se me këtë...
Lajme14 Gusht 2020
Për shkak të ruajtjes së resurseve ujore, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, njofton se nga dita e nesërme do të ketë reduktime të ujit të pijshëm. Reduktimet janë të ndarë në zona rurale dhe ato...
Lajme10 Gusht 2020
Sot inaugurohet nisja e punimeve për rehabilitimit të sheshit “Adem Jashari” në Skenderaj. Nisma e punimeve siç njoftojnë nga komuna, do të bëhet në ora 11:00. Veç nisjes së punimeve për rehabilitimin e sheshit “Adem...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Pas mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit, prej sot fillojnë edhe bisedimet për formimin e qeverisë së re. Partitë të cilat pas zgjedhjeve jozyrtarisht i kanë filluar bisedimet, pritet prej sot t’i intensifikojnë përpjekjet rreth...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.