×
Etiketë: vjen
Lajme29 Shtator 2020
Sekretari dhe njëherit ushtruesi i detyrës së kreut të OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se materiali i radhës që do t’i vijë zyrave të tyre në formë të...
Lajme27 Shtator 2020
Zafir Berisha, i cili së fundi u emërua koordinator nacional i Kosovës për siguri kibernetike ka folur sërish për emërimin e tij në këtë pozitë, çka ngjalli reagime të shumta. Ai ka thënë edhe kur...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Numri i përgjithshëm i viktimave nga pandemia e Coronavirusit, në mbarë botën, i është afruar shifrës prej një milion. Pothuajse 33 milionë persona janë infektuar me koronavirusin e ri, që fillimisht u shfaq në Kinë...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë reshje shiu që herë pas here do të jenë në formën e rrebesheve. Nga reshjet rrezikohen përmbytje lokale në disa qytete si, Shkodër, Lezhë,...
Vip24 Shtator 2020
Revista me nam botëror, Forbes, ka publikuar së fundmi një artikull për disa nga vendet e botës, të cilat mund të vizitohen lehtësisht në këtë kohë pandemie. Në veçanti hapësirë u është dhënë katër shteteve:...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Shefi i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa (DFC) në Beograd, John Jovanoviq, do të vizitojë Kosovën sot, konfirmoi Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi. “Falënderoj Radio Televizionin e Serbisë...
Vip19 Shtator 2020
Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës” fillon rrugëtimin ndër trojet shqiptare. Bashkë me Muzeun, në Prishtinë do të qëndrojë edhe nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën...
Lajme18 Shtator 2020
Orarit të zgjatur prej 12 orësh të Policisë së Kosovës, duket se po i vije fundi. Që nga fillimi i pandemisë Covid-19, Policia e Kosovës punoi me orar të tejzgjatur, prej 12 orësh, shkruan Indeksonline....
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Gjatë paradites së sotme,  zv/ ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Z. Jannis von Oy i ka dhuruar një pajisje bashkëkohore moderne që merret me ekzaminimin e dokumentave të udhëtimit, drejtorit të departamentit për kufirin dhe...
Lajme13 Shtator 2020
Javën që vjen pritet të ketë temperatura të larta në fillim, ndërsa prej fundit të javës pritet të ketë reshje shiu dhe ulje të temperaturave teksa po i afrohemi stinës së vjeshtës. Prishtina Weather njofton...
Lajme11 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimit në vende të treta jashtë BE. Situata do të vlerësohet më pas individualisht për secilin...
Lajme08 Shtator 2020
Kosova sot po shënon zero raste të vdekjeve të pacientëve të infektuar me koronavirus. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj e ka quajtur këtë një lajm që na bënë të ndihemi mirë. Ai tha se kjo...
Lajme04 Shtator 2020
Për pak pritet të nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, teksa kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka dedikuar disa fjalë për Kosovën dhe SHBA-të. Ai në rrjetin social Facebook, ka shkruar:...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.