×
Etiketë: motit
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Lajme29 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin...
Lajme28 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se këto pesë ditë do të jenë me shi, shkarkime rrufesh dhe do të fryjë erë mesatare deri e fortë në pjesën veriperëndimore, shpejtësia maksimale e së cilës mund të...
Lajme27 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mbi vendin tonë to të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në Shqipëri do të ketë reshje shiu që në orët e para të 24 orëshit dhe deri në mesditë me intensitet të lartë në të gjithë vendin. Më...
Lajme25 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se situatë afërsisht e ngjashme meteorologjike paraqitet gjatë dy ditëve të ardhshme të parashikimit. Të premten në fushat termike nuk parashihet ndryshim, por që një sistem i vranësirave të...
Lajme24 Shtator 2020
Situatë afërsisht e ngjashme meteorologjike paraqitet gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit. Të premten në fushat termike nuk parashihet ndryshim, por që një sistem i vranësirave të dendura parashihet të krijohet gjatë pjesës së dytë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ditëve të nxehta të verës po iu vjen fundi. Sipas meteorologut shqiptar, Hakil Osmani, ditët në vijim do të shënojnë ulje të temperaturave në Shqipëri. Osmani tha se fundjava do të jetë me reshje shiu...
Lajme20 Shtator 2020
IHMK njofton se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Shqipëria do të mbizotërohet do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot kryesisht të qëndrueshëm por që në zonat jugore nuk përjashtohet mundësia për reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë...
Lajme19 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. Sipas institutit, në fushat barike do të ketë ngritje të lehta. Temperaturat minimale do të...
Lajme18 Shtator 2020
Fundjava në Kosovë do të jetë kryesisht me diell. Në fillim të javës së ardhshme do të ketë mundësi për riga lokale shiu, ndërsa temperaturat do rriten lehtësisht. Shtrirja e fushave të presionit të lartë...
Lajme17 Shtator 2020
IHMK-ja njofton se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. Në fushat barike do të ketë ngritje të lehta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.