×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca: Qeveria e ardhshme e Vetëvendosje si qëndron prapa marrëveshjes me Serbinë

  FrontOnline
  08 Shtator 2020

  Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media tha se marrëveshja e nënshkruar me Kosovës dhe Serbisë në Uashington është shumë e dëmshme për vendin, raporton Front Online.

  Ai tha se qeveria e ardhshme që do të formohet nga Lëvizja Vetëvendosje nuk do t’i qëndroj prapa kompromiseve të këqija të kryeministrit jo legjitim Avdullah Hotit.

  “Kjo është një marrëveshje shumë e dëmshme për Kosovën. Përmban pika që i ka shtyrë përpara presidenti i Serbisë. Me këso marrëveshje qeveria e ardhshme e Lëvizjes Vetëvendosje nuk ndjen asnjë obligim që t’i qëndroj prapa kompromiseve të këqija të kryeministrit jo legjitim Avdullah Hotit”, tha ai./Front Online.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, kërkoi veprime konkrete për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor gjatë...
  Lajme24 Qershor 2024
  Tarik Kurgash, një polic i gjeneratave të reja të Policisë së Kosovës, është i arrestuari nën dyshimet për shkaktimin e aksidentit me...
  Kronika24 Qershor 2024
  Një person është arrestuar nga policia e rajonit të Gjakovës, pasi që ky i fundit dyshohet se tentoi t’u jepte ryshfet 20...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë të punëtorëve...
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.