×
Etiketë: qeveria
Lajme25 Prill 2022
Ndonëse jemi afër festës së Fiter Bajramit, qytetarët nuk kanë vërejtur lirime të artikujve bazë ushqimor. Ata ankohen se krahas ngritjes së çmimeve nuk po ka as reflektim nga ana e inspektoriatit. Disa të intervistuar...
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Lajme29 Shtator 2020
Për Lëvizjen Vetëvendosje, Qeveria “Hoti”, ka dështuar edhe në aspektin e zhvillimit ekonomik. Yllëza Hoti, deputete e kësaj parti ka thënë për Front Online, se kjo Qeveri në përgjithësi nuk ka pasur rezultate të mira....
Lajme29 Shtator 2020
Përfaqësuesit e fermerëve të qumështit meqë nuk u lejuan të shkojnë tek Qeveria e Kosovës, kanë derdhur qumështin në rrugë tek rreth i “Dragodanit”. Edhe pse nuk u lejuan, ata në këmbë ia kanë mësyrë...
Lajme29 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës nuk beson se mungesa e deputetit Etem Arifi në kuvend do të paraqesë vështirësi në punën e ekzekutivit.Xhavit Beqiri, këshilltari për media i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, thotë se pavarësisht faktit...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Etem Arifi, ose i njohur ndryshe edhe si vota e 61-të e Qeverisë Hoti, sot ka përfunduar në pranga, pas disa muajsh që kishte qenë në arrati. Si rezultat i mosprezencës së tij në...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës miratoi sot 15 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë. Të njëjtat pritet të nënshkruhen të premten në mbledhjen e dy qeverive. Ndër të tjera, më 2 tetor në mbledhjen e dy qeverive pritet të...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka alokuar 60 milionë euro për subvencionimimin e pagave për bizneset aktive. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, në prezantimin e këtij propozimi tha se, subvencionimi përfshin edhe bizneset...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit të saj ka miratuar vendimin për dyfishimin e subvencioneve për bujqit. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa në prezantimin e këtij propozimi ka the se,...
Lajme28 Shtator 2020
Sot, nga ora 8:30 do të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje do të shqyrtohen 21 pika të ndryshme. Këto janë disa nga pikat që do të diskutohen sot në...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbaj mbledhjen e gjashtë, me më shumë pika të rendit të ditës nga programi i saj i punës dhe interesit të qytetarëve. Në seancën e...
Lajme26 Shtator 2020
Partitë opozitare në Kosovë kërkojnë nga qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti që ta ndërpresë dialogun me Serbinë, para se të arrihet konsensus nacional për këtë çështje. Dy partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike...
Lajme25 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka marrë masat e reja lehtësuese për COVID-19. Në një nga pikat e aprovuara, është edhe lejimi i ceremonive fetare, por në përputhje me Manualin për mbrojtjen nga koronavirus. “Qytetarëve të Kosovës...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.