×
Etiketë: qëndron
Lajme27 Shtator 2020
Qëndron Kastrati, kryetari i Kamenicës ka folur për aksionin e Karaçevës ku u shkatërruan javë më parë kazinot që gjendeshin në këtë fshat. Ai në REPORTERI/INTERVISTA ka thënë se aksioni në Karaçevë ka qenë sekret...
Lajme22 Shtator 2020
Sot në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) do të mbahet ceremonia e pritjes së misionit të ekspertëve COVID-19 "Joint Robert Koch Institute/EMT/GOARN- mission to Kosovo” nga Gjermania. Në ceremoni do të marrin...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti marrëveshjen për normalizim ekonomik me Serbinë po e konsideron si hap të madh drejt marrëveshjes finale, e cila thotë do të përfundojë me njohje reciproke. Për këtë të fundit, shefi...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media tha se marrëveshja e nënshkruar me Kosovës dhe Serbisë në Uashington është shumë e dëmshme për vendin, raporton Front Online. Ai tha se qeveria...
Lajme28 Gusht 2020
Andreë Testa është një fotograf anglez që ka kapur momentet më të vështira të shqiptarëve të Kosovës, gjatë kohës së luftës në fund të viteve të 90-ta. Historia dhe përjetimet e këtij vendi, e kanë...
Lajme18 Gusht 2020
Edhe pse ditë më parë Qeveria e Republikës së Kosovës kishte ndërprerë punimet në rrugën R108, përkatësisht në rrugën Deçan-Plavë, pasi thanë se një pjesë e saj e prek zonën e veçantë të mbrojtur të...
Lajme08 Gusht 2020
Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Bekim Haxhiu, e ka kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Komunës së Kamenicës, pas hyrjes së disa pjesëtarëve të ushtrisë serbe në fshatin Karaçevë. Sipas Haxhiut, Kastrati jo që nuk...
Lajme30 Korrik 2020
Vdekja e 25 vjeçarit nga komuna e Kamenica, Bersant Rahimaj, i cili ishte i prekur me COVID-19 ka prekur gjithë opinionin. Derisa kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, përmes një postimi të bërë në...
Lajme23 Korrik 2020
Përfaqësuesja e posaçme e BE-së, Nataliya Apostolova, ka thënë se nuk beson që Bashkimi Evropian qëndron prapa aktakuzës së Dhomave të Specializuara ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Ajo ka thënë se Prokuroria e Specializuar...
Lifestyle23 Korrik 2020
Mund të jesh e ulur në një karrige prej kashte, në oborr apo në ballkon, dhe pret që një fllad i lehtë të përkëdhel lëkurën. Është e zakonshme në mbrëmjet e verës, por jo nëse...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.