Lifestyle

Sekreti për të mbajtur larg mushkonjat qëndron te lulet që keni në ballkon

Sekreti për të mbajtur larg mushkonjat qëndron te lulet që keni në ballkon
14:04 | 23 Korrik 2020

Mund të jesh e ulur në një karrige prej kashte, në oborr apo në ballkon, dhe pret që një fllad i lehtë të përkëdhel lëkurën. Është e zakonshme në mbrëmjet e verës, por jo nëse mushkonjat nisin të të ngacmojnë.

Zhurma e tyre e padurueshme, por edhe pickimet, na e zhdukin dëshirën për të kaluar mbrëmjet e freskëta në ballkon.

Por edhe për to ka një zgjidhje dhe nuk ka të bëjë me produktet e ndryshme që tregtohen apo me të tjera që të kërkojnë të lyesh trupin.

Ajo çfarë ne duhet të bëjmë është të mbjellim në oborr bimët e duhura që mbajnë larg mushkonjat.

Ne ju rekomandojmë që në kopshtin tuaj të mbillni njërën prej këtyre bimëve.

1. Livando

2. Hudhra

3. Rozmarinë

4. Borzilok

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera