×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Sekreti për të mbajtur larg mushkonjat qëndron te lulet që keni në ballkon

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Mund të jesh e ulur në një karrige prej kashte, në oborr apo në ballkon, dhe pret që një fllad i lehtë të përkëdhel lëkurën. Është e zakonshme në mbrëmjet e verës, por jo nëse mushkonjat nisin të të ngacmojnë.

  Zhurma e tyre e padurueshme, por edhe pickimet, na e zhdukin dëshirën për të kaluar mbrëmjet e freskëta në ballkon.

  Por edhe për to ka një zgjidhje dhe nuk ka të bëjë me produktet e ndryshme që tregtohen apo me të tjera që të kërkojnë të lyesh trupin.

  Ajo çfarë ne duhet të bëjmë është të mbjellim në oborr bimët e duhura që mbajnë larg mushkonjat.

  Ne ju rekomandojmë që në kopshtin tuaj të mbillni njërën prej këtyre bimëve.

  1. Livando

  2. Hudhra

  3. Rozmarinë

  4. Borzilok

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...
  Lifestyle19 Qershor 2024
  Gurët në veshka janë mjaft të zakonshëm; afërsisht një në dhjetë njerëz ka probleme me ta të paktën një herë në jetën...
  Lifestyle19 Qershor 2024
  Lëngjet mund të jenë një mënyrë e shijshme dhe freskuese për të marrë disa lëndë ushqyese që i nevojiten trupit tuaj, të...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohen më 26 qershor në Bruksel. Lajmin për takimin...
  Lajme20 Qershor 2024
  Ka dështuar mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, gjatë ditës së sotme dhe të premten do të qëndrojë në Austri, ku do të...
  Sport20 Qershor 2024
  Federata e Futbollit të Serbisë i ka dërguar një letër sekretarit të përgjithshëm të UEFA-s, Teodor Teodoridis, pas skenave në ndeshjen ndërmjet...
  Sport20 Qershor 2024
  Edhe pse goglat e pozicionuan në grupin B, të cilësuar si grupi i ferrit, me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë, Shqipëria ka zhvilluar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.