×
Etiketë: larg
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Agim Veliu theksoi se Kosova ka nevojë që të punësojë më shumë se 300 zjarrfikës, që të arrij standardin minimal, meqë sipas tij komunat kanë numër të paktë të...
Lajme06 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dhënë përkrahje Kombëtarës së Kosovës në futboll  në ndeshjen kundër Greqisë që do të zhvillohet sonte në “Fadil Vokrri”. Dumoshi u shpreh optimiste për fitore,...
Lajme02 Shtator 2020
Zyra e BE’së në Prishtinë po kërkon që Agjencia Kosova e Akreditimit duhet të funksionoj në mënyrë të pavarur nga interesat politike dhe biznesore, në shërbim të një kualiteti sa më të lartë të edukimit....
Kronika22 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka lëshuar komunikatë zyrtare ku ka treguar për operacionin e gjetjes së 2-vjeçarit nga Malisheva, Tian Krasniqi. Në komunikatën për media, është shpjeguar se si dyshimet e para ishin se fëmiu kishte...
Lajme07 Gusht 2020
John Bolton, ish-këshilltar për siguri kombëtare i presidentit amerikan Donald Trump, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi ndoshta janë larg zgjedhjes së mosmarrëveshjeve që i kanë mes vete. Gjatë një interviste dhënë për N1 në...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-këshilltari për siguri kombëtare i presidentit amerikan John Bolton, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi ndoshta janë larg zgjedhjes së mosmarrëveshjeve që i kanë mes vete. Gjatë një interviste dhënë për N1 në Sarajevë, Bolton...
Kronika28 Korrik 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Prizren, derisa një shofer me veturën e tij ka goditur një çiklistë derisa ishte duke kaluar rrugën. Gjatë ditës së djeshme në grupin e Facebook’ut ‘Marakli t’kerreve’, është...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian kanë pranuar se ende ka shumë rrugë për të bërë për të arritur marrëveshje të tregtisë pas-Brexitit, pas negociatave të fundit të mbajtura në Londër, shkruan BBC. Kryenegociatori i...
Lifestyle23 Korrik 2020
Mund të jesh e ulur në një karrige prej kashte, në oborr apo në ballkon, dhe pret që një fllad i lehtë të përkëdhel lëkurën. Është e zakonshme në mbrëmjet e verës, por jo nëse...
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian David McAllister përshëndet rifillimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës dhe shprehet qartë pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Intervista e plotë: DW:...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Punonjësit e mjekësisë në pavionët e kujdesit intensiv në Maryland thonë se pandemia e koronavirusit është "larg nga përfundimi". Më shumë se 30 shtete amerikane kanë raportuar rritje të rasteve pas hedhjes së hapave për...
Ekonomi29 Qershor 2020
Ish-ministri i Financave dhe Transfereve në Qeverinë e Kosovës të udhëhequr nga Albin Kurti, ka shpalosur disa nga arsyet se pse nuk duhet të preken kursimet e qytetarëve nga Fondi Pensional. Bislimi tha se futja...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.