Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zyra e Kryeministrit i reagon Ramosajt: Vendimi i Qeverisë për ndërprerjen e punimeve ende qëndron

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Edhe pse ditë më parë Qeveria e Republikës së Kosovës kishte ndërprerë punimet në rrugën R108, përkatësisht në rrugën Deçan-Plavë, pasi thanë se një pjesë e saj e prek zonën e veçantë të mbrojtur të Manastirit të Deçanit, kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, në një intervistë në RTV Dukagjini ka thënë se punimet kanë filluar një ditë më parë, në këtë rrugë.

  Në lidhje me këtë këshilltari për media i zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Xhavit Beqiri, në një prononcim për Telegrafin theksoi se vendimi i kryeministrit Avdullah Hoti, për ndërprerjen e punimeve qëndron, dhe se sipas tij, nuk duhet t’i hiqet asnjë presje vendimit.

  “Kryetari i Komunës së Deçanit, duhet ta di vendimin e kryeministrit Hoti. Këtij vendimi nuk i hiqet asnjë presje. Ne qëndrojmë prapa njoftimit që kemi lëshuar”, ka thënë Beqiri.

  Ndryshe, kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti kishte kërkuar që të pezullohen punimet në rrugën R108, e cila, siç thuhej në njoftim e Qeverisë një pjesë të saj, e prek zonën e veçantë të mbrojtur të Manastirit të Deçanit.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme po shihet nga faktori ndërkombëtar si rruga e duhur për shtensionimin e situatës në Veri. Ish-kryetari i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sllagjana Pantoviq, është emëruar nënkryetare e komunës së Zveçanit. Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga kryetari i kësaj komune Ilir Peci. Pantoviq,...
  Lajme05 Qershor 2023
  Sot ka filluar “Java e Sigurisë në Komunitet”, ku policia do të ketë aktivitete nëpër rajone të vendit, deri më 14 qershor....
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Është mbajtur takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), në Mal të Zi. I...
  Vip05 Qershor 2023
  Dy artistet e njohura shqiptare, Tayna dhe Kida, kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Lajmi është bërë i ditur...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Lajme05 Qershor 2023
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara. Lushtaku...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.