Gjuha:
×
Etiketë: kryeministrit
Lajme21 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është ftuar nga Zyra e Kryeministrit dhe nga pala amerikane për të marrë pjesë në ceremoninë e mikëpritjes së ambasadorit të SHBA-ve, Richard Grenell, shkruan Front Online. Osmani...
Lajme16 Shtator 2020
Dy zyrtaret e Partisë Social Demokrate, Teuta Rrusta dhe Natyrë Kuci kanë penguar fjalimin e kryeministri, Avdullah Hoti, të organizuar nga KDI-ja – për dialogun. Sipas tyre, shef i Ekzekutivit duhet t’u dal në mbrojtje...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Partia japoneze në pushtet, Partia Liberal-Demokrate, e ka përzgjedhur të hënën shefin e saj të kabinetit, Yoshihide Suga, si lider të ri, duke çuar një hap tutje synimin e tij për të zëvendësuar Shinzo Aben...
Lajme04 Shtator 2020
Klan Kosova ka siguruar pamje të momentit kur Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti bisedon përmes Skype me homologun e tij nga Izraeli, Benjamin Netanyahu, i cili ia konfirmon njohjen nga shteti i tij. I gjithë...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Kryeministri i ri, Zoran Zaev, sot në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut zyrtarisht mori postin nga kryeministri i tanishëm teknik Oliver Spasovski. Në pranim-dorëzimin zyrtar, Zaev duke falënderuar kryeministrin e deritanishëm Spasovski dhe anëtarët e...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Aktivistët në Montreal kanë rrëzuar statujën e kryeministrit të parë të Kanadasë, Sir John A MacDonald, shkruan BBC. MacDonald ishte i lidhur me rregulla mizore që vranë shumë persona indigjenë në fund të shekullit 19-të....
Lajme28 Gusht 2020
Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli ka shkruar pas dorëheqjes së kryeministrit të Japonisë, duke treguar edhe për problemet shëndetësore që ka ai, raporton Gazeta Express. Avdyli në Facebook thotë se dorëheqja e tij tregon sa...
Lajme27 Gusht 2020
Këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, Alush Gashi në një opinion të publikuar në Eu Observer thotë se Gjermania i ka siguruar mbështetje të bollshme Kosovës për stabilitetin dhe shtetndërtimin në dekadat e fundit....
Lajme26 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka zhvilluar takim me kryeministrin Avdullah Hoti. Tahiri për Telegrafin ka thënë se kanë diskutuar për temat me rëndësi prioritare shtetërore. “Në vazhdën e bashkërendimit të...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Kryeministri Boris Johnson zgjodhi të kalonte pushimet verore në një fshat skocez duke bërë kamping me familjen e tij, por atje është hasur me një të papritur. Pronari i tokës, Kenny Cameron, është nevrikosur jashtë...
Lajme18 Gusht 2020
Edhe pse ditë më parë Qeveria e Republikës së Kosovës kishte ndërprerë punimet në rrugën R108, përkatësisht në rrugën Deçan-Plavë, pasi thanë se një pjesë e saj e prek zonën e veçantë të mbrojtur të...
Lajme16 Gusht 2020
Sot, gazeta më e lexuar në gjuhën angleze ne Izrael, “The Jerusalem Post”, botoi shkrimin “Kosova është Test për Karakterin e Moralit të Izraelit”. Artikull ky i hartuar nga unë së bashku me mikun tim...
Lajme11 Gusht 2020
Tash e nëntë ditë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjendet në izolim, meqenëse ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit, ka dhënë detaje këshilltari i tij për media, Xhavit Beqiri. Sipas tij,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.