×
Etiketë: zyra
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës miratoi sot 15 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë. Të njëjtat pritet të nënshkruhen të premten në mbledhjen e dy qeverive. Ndër të tjera, më 2 tetor në mbledhjen e dy qeverive pritet të...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës sot ka marr vendim për themelimin e Zyrës për ofrimin e asistencës për qytetarët e Luginës së Preshevës. Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës u tha se kjo Zyre do të jetë...
Lajme25 Shtator 2020
Pas përfundimit të bastisjes në zyrat e OVL-UÇK-së, njësitet speciale të Eulex-it janë larguar nga objekti i ndërtesës ku janë zyrat veteranëve. Me të ndodhur kjo veteranët që ishin mbledhur para selisë ia mësynë kësaj...
Lajme24 Shtator 2020
Administrata Tatimore e Kosovës dhe Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit në muajin maj 2020, kanë nënshkruar një memorandum të bashkëpunimit, përmes së cilit mundësohet komunikimi i drejtpërdrejt, i vazhdueshëm dhe i pandërprerë ndërmjet ATK-së dhe...
Lajme21 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është ftuar nga Zyra e Kryeministrit dhe nga pala amerikane për të marrë pjesë në ceremoninë e mikëpritjes së ambasadorit të SHBA-ve, Richard Grenell, shkruan Front Online. Osmani...
Lajme19 Shtator 2020
Zyra e BE’së në Kosovë ka reaguar pasi kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani dje i ka nisur një letër Ekaterina Trendafilovas, kryetares së Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar me seli në...
Lajme17 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi tha se duket e çuditshme dhe e pazakontë, por është fakt që deputetët nuk kanë zyrë për punë në objektin e Parlamentit të Kosovës. Musliu-Shoshi shtoi se kjo...
Lajme12 Shtator 2020
Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksander Lumezi, ka reaguar në lidhje me lajmin e medieve ku u raportua më herët se Lumezi ka plotë gjashtë vende punë dhe se paguhet mbi 50 mijë euro në...
Lajme11 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), përmes një komunikate për media thotë se ka pranuar pyetje të shumta nga mediat lidhur me hetimin rreth dërgimit të dokumenteve në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së, të...
Lajme07 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë nuk e ka pohuar e as mohuar mundësinë që katër mijë dosje të tyre të kenë rrjedhur në publik të hënën. Në lidhje me pretendimin e Organizatës së...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari është shprehur i shqetësuar për situatën e krijuar me çështjen e planit për fillimin e vitit të ri shkollor, meqë vendi gjendet në kohë pandemie. ”Ne edhe gjatë gushtit, edhe...
Lajme20 Gusht 2020
Katër ditë kanë mbetur deri në përfundimin e kohës kur Gjykata Speciale duhet të marrë një vendim, lidhur me aktakuzat e para të pranuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në shkurt të këtij viti....
Ekonomi20 Gusht 2020
Përkundër kushteve të rënda të punës si pasojë e COVID-19, Zyra Kombëtare e Auditimit sot ka përfunduar raportin vjetor të auditimit për pasqyrat vjetore financiare të buxhetit të Kosovës për vitin 2019, duke përmbyllur kështu...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.