×
Etiketë: punimeve
Lajme30 Shtator 2020
Në Policinë e Kosovës është raportuar gjatë ditës së djeshme se në fshatin Isniq të Deçanit, një shtetas i Shqipërisë derisa kishte qenë duke punuar në një shtëpi private, dyshohet se ishte rrëzuar dhe kishte...
Ekonomi28 Shtator 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. 29.09.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Mitrovicë 1. Nga NS...
Lajme07 Shtator 2020
KEDS ka njoftuar se në lagjen se në lagjen Qafa në Prishtinë po bëhen punime, ndërsa për këtë arsye do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike deri në ora 21:00. “Në #LagjenQafa ekipet tashmë kanë...
Lajme27 Gusht 2020
Edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në vazhdën e thirrjeve të KEDS-it, ka njoftuar se sot në disa lagje të kryeqytetit do të ketë shkyçje të energjisë elektrike. “Për shkak të punimeve të domosdoshme në...
Lajme26 Gusht 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 27.08.2020 Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1. Në NS...
Lajme22 Gusht 2020
Punimet për rrugën Deçan-Plavë gjatë kësaj jave kanë përplasur autoritetet qendrore në Prishtinë dhe ato lokale në Deçan. Ndërsa kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kërkonte që të pezulloheshin punimet në zonën e mbrojtur në afërsi...
Lajme20 Gusht 2020
Igumeni i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq tha se pezullimi i punimeve në rrugën Deçan-Plavë përmes Zonës Speciale të Mbrojtur të Manastirit ishte një gjest inkurajues nga Qeveria e Kosovës dhe autoritetet në Deçan. “Një...
Ekonomi19 Gusht 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa komuna për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 20.08.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë...
Lajme18 Gusht 2020
Edhe pse ditë më parë Qeveria e Republikës së Kosovës kishte ndërprerë punimet në rrugën R108, përkatësisht në rrugën Deçan-Plavë, pasi thanë se një pjesë e saj e prek zonën e veçantë të mbrojtur të...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj deklaroi se kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka kërkuar pezullimin e punimeve në rrugën Deçan – Plavë pas reagimeve të ndërkombëtarëve. Ai në emisionin DebatPlus në TV Dukagjini...
Lajme17 Gusht 2020
KEDS njofton qytetarët se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 18.08.2020 Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1. Në NS...
Lajme17 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje me anë të një kërkese ka kërkuar sqarim nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti për ndaljen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë. Nga partia e Albin Kurtit thonë se vendimi për të ndërprerë punimet...
Lajme17 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje mendon se qeveria e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti po zbaton në Kosovës kërkesat e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuciq. Komentet vijnë pas pezullimit të punimeve te Manastiri i Deçanit. Nëpërmjet një shkrimi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.