×
Etiketë: marrëveshjes
Lajme30 Shtator 2020
Komisioni për Integrime Evropiane, ka miratuar Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit (PKZMSA) 2020-2024. Zëvendëskryeministri i Kosovës Driton Selmanaj, që para deputetëve të këtij komisioni ka prezantuar këtë program, tha se ai...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Bashkimi Evropian tha se shumë prej projekteve të përfshira në marrëveshjen e Uashingtonit për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, janë duke u zhvilluar në kuadër të Kornizës së Investimeve në Ballkanin Perëndimor....
Lajme22 Shtator 2020
Ambasadori amerikan Richard Grenell dhe kryesuesi i delegacionit, Adam Boehler kanë përfunduar vizitën e 21 shtatorit në Kosovë dhe në mbrëmje kanë mbërritur menjëherë në Beograd. Sot nis vizita e tyre zyrtare në Serbi për...
Lajme20 Shtator 2020
Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA’së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Richard Grenell, do të udhëtojë në Athinë, Prishtinë, Beograd dhe Jerusalem. I...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka publikuar në Facebook fragmente nga nënshkrimi i marrëveshjeve në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u quajt historike nga Shtëpia e Bardhë dhe vetë Hoti. Pavrësisht kësaj ajo nuk u mirëprit nga të...
Lajme18 Shtator 2020
Pavarësisht mospajtimeve apo kritikave të partive politike parlamentare në Kuvendin e Kosovës për marrëveshjen apo dokumentin e nënshkruar nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator, ai është akt juridik...
Front TV17 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë plenare në të cilën është duke raportuar kryeministri i vendit Avdullah Hoti lidhur me dialogun me Serbinë. Para deputetëve Hoti e nisi raportimin me parimet e dialogut që...
Lajme17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Marrëveshja Kornizë e Ohrit, që u nënshkrua para 19 vjetësh dhe është një kontratë shqiptaro-maqedonase për raportet e reja shoqëroro-politike dhe ndërtimin e mëtutjeshëm të Maqedonisë. Kjo kontratë e të dy popujve u bë e...
Lajme12 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të dëmshme marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë. Ai ka thënë se zotimi i kryeministrit Hoti për moratoriumin 1 vjeçar për mosanëtarësim në organizata ndërkombëtare,...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Liderët e tri subjekteve politike të koalicionit opozitar, të cilat e kanë fituar shumicën në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, të mbajtura më 30 gusht, në një konferencë për medie të mërkurën kanë prezantuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.