×
Etiketë: konjufca
Lajme01 Tetor 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas paralajmërimeve të zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës se kjo parti mund të jetë pjesë e qeverisë nëse plotësohen dy kushte të saj. Glauk Konjufca, anëtar i Kryesisë së Vetëvendosjes,...
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca është deklaruar rreth akuzave të emisarit për dialogun Richard Grenell se Albin Kurti është antiamerikan. Ai në DebatPlus në TV Dukagjini ka thënë se kryetari i Vetëvendosjes...
Lajme30 Shtator 2020
Glauk Konjufca ka komentuar publikimin e dosjeve nga ana e OVL-UÇK-së. Ka thënë se kjo qasje e tyre ishte gabuar. Sipas tij, ata, dokumentet do të duheshin të dorëzoheshin te institutcionet e jo të bëhet...
Lajme30 Shtator 2020
Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, iu sugjeroi kryeministrit Hoti që t`i drejtohet Speciales për t`ia problematizuar mandatin. Ai beson qe kësaj gjykate mund t`i ketë skaduar mandati. Megjithatë ky nuk beson se qeveria aktuale do...
Lajme30 Shtator 2020
Glauk Konjufca ka thënë se për arrestimet e krejt zhvillimet rreth Speciales, fajtore, është politika. UÇK-ja, sipas tij, është në pikën më të pambrojtur që ka qenë ndonjëherë. "Të gjithë ata që ka kanë përfaqësuar...
Lajme15 Shtator 2020
Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur për idenë që e pati shpalosur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në vitin 2017, e që kishte të bënte me shkëmbimin e territoreve. Konjufca tha...
Lajme15 Shtator 2020
Ish-ministri i Jashtëm, Galuk Konjufca, thotë se akuzat që ia bëri pasardhësja e tij, Meliza Haradinaj-Stublla, se nuk e parandaloi tërheqjen e njohjes nga Sierra Leone, i ka me të dëgjuar dhe rrjedhimisht po ia...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media kërkoi nga subjektet politike në vend që të japin nënshkrimet e tyre për rrëzimin e Qeverisë Hoti, raporton Front Online. Me këtë rast, Konjufca...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media tha se marrëveshja e nënshkruar me Kosovës dhe Serbisë në Uashington është shumë e dëmshme për vendin, raporton Front Online. Ai tha se qeveria...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i VV’së Glauk Konjufca e ka quajtur shumë të dëmshme marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja e cilësuar historike nga Shtëpia e Bardhë, sipas Glauk Konjufcës është më e dëmshmja për vendin...
Lajme08 Shtator 2020
Anëtari i VV-së, Glauk Konjufca, ka thënë se Kosova ka humbur nga marrëveshja e Uashingtonit, ndërsa Serbia vetëm fitoi. “Thika ishte lloj metafore për ndarje, ajo ndodhi. Ndodhi një lloj ndarje. Thikat nuk kanë brina....
Lajme31 Gusht 2020
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka komentuar edhe kandidaturën e  Ramush Haradinajt për president. Konjufca në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Ramush Haradinaj do të bënte...
Lajme31 Gusht 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka deklaruar se delegacioni shtetëror i Kosovës po shkon në bisedime me palën serbe në Uashington, pa qenë në dijeni të agjendës së takimit. Ai në DebatPlus të TV...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.