Lajme

Vetëvendosje kërkon nga AAK e PDK që të japin nënshkrimet për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Vetëvendosje kërkon nga AAK e PDK që të japin nënshkrimet për rrëzimin e Qeverisë Hoti
16:29 | 08 Shtator 2020

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media kërkoi nga subjektet politike në vend që të japin nënshkrimet e tyre për rrëzimin e Qeverisë Hoti, raporton Front Online.

Me këtë rast, Konjufca tha se qeveria Hoti është jo legjitime.

Ai kritikoj marrëveshjen e lidhur mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington, me ç’rast tha se Kosova është kthyer në një vend joserioz kur ka pranuar që të mos aplikoj për anëtarësim në organizata.

Ndërsa, edhe Albulena Haxhiu kërkoi nga subjektet tjera politike që të japin nënshkrimet e tyre për procedimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë, e për rrëzimin e Qeverisë Hoti.

“Neve nuk na duhet njohja nga Serbia. Bëjë thirrje të gjitha partive që kanë kundërshtime sidomos PDK dhe AAK t’i japin nënshkrimet për procedimin e mocionit”, tha ajo./Front Online/

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera