×
Etiketë: ardhshme
Front TV30 Gusht 2020
4 shtatori është data kur delegacioni kosovar dhe ai serb pritet që të ulen në një tryezë diskutimi në Uashington, për ta vazhduar dialogun me ndërmjetësimin e emisarit amerikan, Richard Grenell, raporton Front Online. Politologët...
Lajme29 Gusht 2020
Komuna e Gjakovës ka ndarë rreth 100 mijë euro për të blerë 10 mijë teste serologjike përmes së cilave synon të testojë qytetarët e saj. Drejtori i Shëndetësisë së Komunës së Gjakovës, Ferdinand Kolaj, në...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Gjyqi për organizatorët e ngjarjeve të “27 prillit” në Kuvend vazhdon më 4 shtator me dëgjimin e dëshmitarëve të propozuar nga mbrojtja e ish-kryetarit të Kuvendit Trajko Veljanovski, pasi në seancën e sotme përfundoi me...
Lajme23 Gusht 2020
Përkundër situatës së krijuar me pandeminë, komunat e vendit janë të gatshme të nisin mësimin në shkolla që nga 1 shtatori. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se në bazë...
Lajme21 Gusht 2020
Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë. Temperaturat maksimale pritet sillën nga 27 deri në 32 gradë Celsius në nivel vendi. Për fundjavë në tërë rajonin na pret mot...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Testimi masiv i vaksinës potenciale të Rusisë kundër COVID-19 do të nisë javën e ardhshme në më shumë se 40 mijë njerëz dhe do të mbikëqyret nga një panel shkencëtarësh të jashtëm. Këto ishin detajet...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Testimi masiv i vaksinës potenciale të Rusisë kundër COVID-19 do të nisë javën e ardhshme në më shumë se 40 mijë njerëz dhe do të mbikëqyret nga një panel shkencëtarësh të jashtëm. Këto ishin detajet...
Lajme16 Gusht 2020
Ramush Haradinaj pritet të takohet me Liderin e LDK’së, Isa Mustafën dhe Kryeministrin Avdullah Hotin. Kryetari i LDK’së ka thënë se posa të shërohet Shefi i Qeverisë do të ketë takim dhe qartësim për të...
Lajme16 Gusht 2020
Java e ardhshme në Kosovë do të përcillet me mot të ndryshueshëm, por me intervala të gjata me diell. Nga e hëna deri të enjten, kryesisht pasditeve pritet të ketë vranësira dhe kushte për reshje...
Lajme14 Gusht 2020
Gjatë kësaj fundjave në Kosovë do të ketë një rënie të lehtë të temperaturave, derisa në fillim të javës së ardhshme do të jetë me nxehtë por me pasdite të cilat mund të shoqërohen me...
Lajme12 Gusht 2020
Avokati Tomë Gashi ka deklaruar se në javën e ardhshme priten zhvillime të reja nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se në javën e ardhshme mund të njoftohet për aktakuzat e para, nëse konfirmohen ato....
Lajme12 Gusht 2020
Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell, të premten pasdite mundësi për rrebeshe shiu. Në fundjavë destabilizim i motit, rrebeshe shiu me bubullima, temperaturat në rënie të lehtëRryma të nxehta ajrore nga Afrika Veriore do...
Lajme11 Gusht 2020
Ditëve në vijim parashihet të mbajë mot më i nxehtë, të martën kryesisht me diell, e ditën e mërkurë afrimi i një fronti të ftohtë në lindje të rajonit, do të shtoj vranësirat, të cilat...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.