×
Etiketë: ardhshme
Lajme10 Gusht 2020
Ditëve në vijim parashihet të mbajë mot më i nxehtë, të martën kryesisht me diell, e ditën e mërkurë afrimi i një fronti të ftohtë në lindje të rajonit, do të shtoj vranësirat, të cilat...
Lajme10 Gusht 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se java e ardhshme do të jetë vendimtare për Qeverinë e Kosovës. Në një prononcim për Kanal 10,...
Lajme09 Gusht 2020
Java e ardhshme do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale më të gjata me diell. Vranësirat herë-herë, pasdite do të shoqërohen me reshje lokale shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, thotë se...
Lajme07 Gusht 2020
Moti në fundjavë kryesisht me vranësira, kohë pas kohe me shi, e pasdite me bubullima. Javën e ardhshme mot i ndryshueshëm, mundësi edhe për rrebeshe shiu Edhe gjatë fundjavës mbetet mot jostabil, kryesisht me vranësira,...
Lajme07 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se deri tash kanë aplikuar për licencim 123 institucione private shëndetësore. Në një konferencë për media, Zemaj ka bërë me dije se deri tash janë shqyrtuar 37 prej...
Lajme06 Gusht 2020
Mot i ngjashëm, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh do të jetë edhe në dy ditë të ardhshme në Kosovë, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Reshjet parashihen të jenë me intensitet më...
Lajme05 Gusht 2020
Në fundjavë, butë dhe mot i ndryshueshëm. Të shtunën në mbrëmje më vonë priten reshje lokale shiuFushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë mot të ndryshueshëm, me vranësira...
Lajme05 Gusht 2020
Sot në Kosovë pritet të mbajë mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm. Priten rrebeshe lokalisht shumë të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë dhe mundësi edhe për breshër. Sipas meteorologëve, në disa rajone ekziston potencial real për krijimin...
Ekonomi01 Gusht 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka treguar se kur do të ndahen paratë e pakos emergjente. Ai u shpreh se kjo procedurë mund të nis gjatë javës së ardhshme, gjithmonë nëse presidenti Thaçi do ta...
Lajme31 Korrik 2020
Ambasada e Kosovës në Gjermani u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë kaluar apo po kalojnë pushimet në Kosovë që t’i kenë parasysh udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës. Përrmes...
Lajme30 Korrik 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme, do të ketë mot të ndryshueshëm por i nxehtë do të mbajë gjatë dy ditët e ardhshme. Sipas institutit, të premten parashihet një...
Ekonomi25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti shpreson se gjatë javës së ardhshme, do të kalojë buxheti në lexim të dytë. Shefi i ekzekutivit theksoi se fondi për rimëkëmbje ekonomike është pjesë e buxhetit prej 385 milionë...
Lajme24 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, në seancën ku kryeministri Avdullah Hoti po raporton lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se pandemia duhet të jetë prioritet i këtij vendi, pasi që sipasj tij, në 50...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.