Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Çfarë moti dhe çfarë temperaturash priten në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Moti në fundjavë kryesisht me vranësira, kohë pas kohe me shi, e pasdite me bubullima. Javën e ardhshme mot i ndryshueshëm, mundësi edhe për rrebeshe shiu

  Edhe gjatë fundjavës mbetet mot jostabil, kryesisht me vranësira, kohë pas kohe me shi. Orëve të pasdites me mundësi për rrebeshe shiu dhe bubullima. Ditën e shtunë ka gjasa që vende-vende reshjet të jenë më intensive, të shoqëruara me breshër nëpër lokalitete të kufizuara, bën të ditur Prishtina Weather.

  Shërbimi i meteorologjisë njofton se ditëve të para të javës së ardhshme parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me më shumë intervale me diell dhe më ngrohtë. Orëve të pasdites mbetet mundësia për zhvillime të rrebesheve të shiut.

  Parashikimi për periudhën 8-12 gusht:

  8.08 – Herët në mëngjes reshje lokale shiu. Ditën kryesisht me vranësira. Pasdite dhe në mbrëmje rrebeshe shiu me bubullima. Vende-vende reshjet mund të jenë më intensive, me mundësi edhe për breshër.

  9.08 – Në mëngjes intervale me diell, në vise të ulëta mundësi për mjegull. Ditën kryesisht me vranësira. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe shiu me bubullima.

  10.08 – Pjesërisht me diell. Në mëngjes mundësi për mjegull në vise të ulëta. Pasdite mund të priten zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullima.

  11.08 – Më shumë diell dhe më ngrohtë. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

  12.08 – Pjesërisht vranët me më shumë diell. Pasdite priten rrebeshe shiu me bubullima.

  Temperaturat e ajrit do të luhaten brenda vlerave mesatare për këtë periudhë kohore. Minimalet nga 15C deri në 17C, ndërsa maksimalet 25C deri në 29C.

  Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 4-10m/s.

  Shtypja atmosferike do të lëvizë përreth vlerave normale.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.