×
Etiketë: ditëve
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Festa e Ditës Kombëtare pritet të rrisë numrin e udhëtarëve që përdorin transportin hekurudhor në Kinë. Gjatë 11 ditëve të ardhshme pritet fluks udhëtaresh, për shkak se shumë njerëz kthehen në vendlindje ose planifikojnë udhëtime...
Lajme23 Shtator 2020
Dy ditët në vijim mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Në fundjavë cikloni nga Italia sjell mot vjeshtor, me shi dhe rënie të temperaturave Mbi rajonin tonë në ditën e sotme është shtrirë një...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu është deklaruar sot në mbledhjen e Qeverisë lidhur me aksionin e së premte në Karaçevë. Veliu tha se në drejtim të luftimit, parandalimit dhe që t’u pamundësohet vazhdimi i veprimtarisë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme10 Shtator 2020
Pas disa përplasjeve që i kanë pasur partnerët e koalicionit, sot në njërin nga hotelet e Prishtinës janë takuar kreu i LDK’së, Isa Mustafa, kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj dhe kreu i Nismës, Fatmir Limaj....
Lajme02 Shtator 2020
Ditëve në vijim më freskët, me kthjellime dhe më shumë diell. Nga fundjava temperaturat në rritje Zona anticiklonike nga Evropa Perëndimore po shtrihen edhe mbi rajonin tonë, që ditëve në vijim favorizojnë mot të qëndrueshëm,...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një avokate turke që kërkonte gjykim të drejtë për akuzat e anëtarësisë në organizatë terroriste, ka vdekur sot në një spital të Stambollit në ditën e 238 të grevës së urisë. Miqtë e saj thanë...
Lajme26 Gusht 2020
Ditëve të fundit të verës meteorologjike mbi vendin tonë parashihet të mbizotërojë mot tipik veror, i nxehtë dhe me kthjellime, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se një valë e të nxehtit...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Lajme21 Gusht 2020
Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë. Temperaturat maksimale pritet sillën nga 27 deri në 32 gradë Celsius në nivel vendi. Për fundjavë në tërë rajonin na pret mot...
Lajme20 Gusht 2020
Ish-drejtori i përgjithshëm i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se sot ka pranuar vendimin nga Inspektorati i Punës për anulimin e Vendimit të Bordit Drejtues të SHSKUK-së për...
Lajme14 Gusht 2020
Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 205 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.616 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.999. Numri total i rasteve...
Lajme12 Gusht 2020
Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell, të premten pasdite mundësi për rrebeshe shiu. Në fundjavë destabilizim i motit, rrebeshe shiu me bubullima, temperaturat në rënie të lehtëRryma të nxehta ajrore nga Afrika Veriore do...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.