×
 • Lajme
 • Lajme

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës

  FrontOnline
  23 Maj 2023

  Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

  Pejë:

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Nga NS 10[kV] Klina do të ndërprehet:

  LP 10 kV Jagoda (kodi: 52000105  ) prej orës 11:30  deri në orën 15:00

  Vendet: fshatrat: Stupë, Budisalc, Nagllavkë,  Krusheve Madhe, Jagodë, Paskalicë dhe Krushevë e Vogël.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrim i shtyllës 10 kV.

  Ferizaj

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  TS 35/10[kV] Ferizaj 3 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Gaçka  (kodi: 40042002) prej orës 09:30 deri në ora 14:30

  Vendet: fshatrat: Bajnicë, Burnik, Gaçkë, Gaçkë e Epërme, Gërlicë, Gërlicë e Epërme, Gjelbin, Greme (një pjesë), Izhancë, Koshtane, Semajë dhe Varosh (një pjesë).

  Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparim i shtyllës ku mund të riparohet, dhe ndërrim i konzollave ku ka nevoje etj.

  2.

  TS 35/10[kV] Magure do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Fshatrat  (kodi: 41048002) prej orës 09:30 deri në ora 14:30

  Vendet: fshatrat: Blinaj (një pjesë), Dorajë e Madhe, Dobrajë e Vogël, Krojbardh (Dorajë e Madhe), Leshan (Gllanicë) (një pjesë), Magurë, Medvec, Poturoc, Qylagë, Rrezja, Torinë dhe Vërshec.

  Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparim i shtyllës ku mund të riparohet, dhe ndërrimi i konzollave ku ka nevoje etj.

  3.

  TS 35/10[kV] Shtërpca do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Breza (kodi: 40044003) nga ora 09:00 deri 16:00

  Vendet: Hotel Breza dhe Junior, Vikendicat, Jazhinca, Sevce, Verbishtica dhe bizniset private.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave te thyera me të rejat ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve.

  4.

  NS 35/10[kV] Kaçaniku do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Qyteti (kodi: 40043005) prej orës 10:00 deri në ora 12:00

  Vendet: rrugët: Agim Bajrami, Emin Duraku (një pjesë), Ismajl Raka, Ramadan Agushi dhe UÇK.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, definimi i kabllove 0.4kV dhe 10kV- TS-it 630kVA te Posta e vjetër-Kaçanik.

  * * *

  Punime nga palët e treta

  1.

  Nga  TS 110/35/[10]kV Lipjan do të ndërprehet:

  TR 3 110/10kV (J15) – ana 10kV dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV  prej orës 09:00  deri në ora 11:00

  Vendet: rrugët: 1 Maji, Adem Jashari, Avdi Kelmendi, Boro Vukmiroviq (një pjesë),  Gjergj Fishta, Hamëz Jashari (një pjesë), Haxhi Kleçka, Komandant Kumanova, Lidhja e Prizrenit, Lipjan, Magjistralja Lipjan-Shtime (një pjesë), Shën Flori dhe Skënderbeu; fshatrat: Banullë, Gadime e Ulët (një pjesë), Gllogc, Gumnasellë, Lagja e Burimit (një pjesë), Lipjan (një pjesë), Llugaxhi, Pojatë, Rubofc (një pjesë) dhe udhëkryqi Janjevë-Lipjan (një pjesë), si dhe rrugët: Bajram Gashi (një pjesë), Ganimete Tërbeshi, Qamil Olluri (një pjesë), Sadik Shala dhe Shën Flori, Babush (një pjesë), Babush i Muhaxherëve, Bjeshkas (një pjesë), Gadime e Ulët, Gadime e Epërme, Vrellë (një pjesë) dhe Vrellë e Goleshit (një pjesë), Fushas (Llugë), Hashanët (një pjesë), Jeta e Re (Topliqan) (një pjesë), Lagja e Re, Lepi/Lepina, Lipjan, Fushas (Llugë), N.Naselje (Lipjan) (një pjesë), Radevë, Skulla/Skulanevo dhe Suhadoll, Një pjesë e fshatit Konjuh dhe disa konsumatorë komercial të fshatit Livagjë, Magjistralja Ferizaj-Prishtinë dhe Magjistralja Lipjan-Prishtinë konsumatorët komercialë, TS-Sadik Qoqaj, Internacional Hospital Kosova SH.P.K.  Shpend Ramadani, Buçaj SH.P.K.  Fatmir Krasniqi, N.T.”Liridoni”, SA-Sallahu SHPK.  Ahmet Sallahu, Kosova Motors Group, N.P.T.Besa Commerce Abdulla Veliu, United Hospital L.L.C. Alfred Ibrahimi, Merchandising, Group L.L.C.Drilon Heta, PRO&CO Group SH.P.K., Objekti  Nexhat Dumnica, D.P.T. ” Labi As “, Potera, Baki automobil, TS-Skender Gashi “V. Gashi Produkti Slopanel”,TS-Elektro Stublla, N.T.N.SH.Hidroizolimi “SHALA”, Sami Krasniqi, TS-Auto Llapi SH.P.K, Delfin Auto SH.P.K., Bonita, Coca Cola, Graniti SHPK dhe Dajti.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  2.

  Nga TS 35/10[kV] Ferizaj III do të ndërprehet:

  LP 10kV Jezerci  (kodi: 40042003) prej orës  09:00 deri 12:00

  Vendet: rrugët: Elbasanit, Gjergj Fishta, Muharrem Shemsedini (një pjesë), Murat Murati (një pjesë), Naim Beka, Prekazit, Sefedin Firza (një pjesë), Xhevat Sojeva (një pjesë), Zef Jubani (një pjesë); fshatrat: Balaj, Jezerc, Manastirc, Neredime dhe Neredime e Naltë dhe e Ulët.

  Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV dhe 10kV, sipas zgjidhjes teknike.

  Mitrovicë

  Punime në projekte investive

  1.

  Nga NS 35/10 [kV] Malisheva do të ndërprehet:

  Nga Dalja 10[kV] Malisheva

  Pa tension mbesin këta NS 10/0.4 [kV]:

  NS 10/0.4 [kV] Te tregu ( kodi: 82082004001) nga ora 09:00 deri në ora 12:00

  NS 10/0.4 [kV] Dardania (përballë KEK-ut) ( kodi: 82082004027) nga ora 13:00 deri në ora 17:00

  Vendet: Pavarësia, Rilindja Kombëtare.

  Arsyeja:  Projekte investive, lidhja e kabllove të reja në ormanin e tensionit të ulët.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Tetor 2023
  Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani ka deklaruar në seancën e Parlamentit shqiptar se sulmi i grupeve terroriste serbe në veri...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ministri federal gjerman i Bujqësisë, Cem Özdemir në prag të vizitës së tij në Kosovë ka deklaruar se Kosova sërish është nën...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.