×
 • Lajme
 • Lajme

  Pesë familje të izoluara në Istog, kishin kontakt me të infektuarit

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Në Kosovë gjatë ditëve të fundit është kthyer fluksi i të infektuarve me COVID-19. Një nga qytetet ku po vazhdon të rriten numri i të infektuarve po del të jetë edhe Istogu, shkruan Front Online.

  Atje, mbrëmë rezultuan edhe dy raste pozitive me këtë virus, duke e çuar kështu në 14 numrin e të infektuarve në këtë qytet.

  Rreth gjendjes së tyre, në një prononcim për “Front Online”, foli drejtori i Shëndetësisë në Istog, Mujë Osmanaj.

  Ai tha se gjendja e të infektuarve është stabile, dhe vetëm një po trajtohet QKUK.

  “Për momentin në komunën e Istogut janë 14 raste aktive me Coronavirus. Gjendja e tyre ështe e mirë dhe nuk kanë simptome, me përjashtim të njërit që po trajtohetn në Klinikën Infektive në QKUK”, deklaroi Osmanaj.

  Si rezultat i kontaktit me të infektuar, në Istog janë izoluar edhe disa familje.

  “Në Istog janë edhe pesë familje të izoluara, pasi që të njëjtit kishin kontakte me persona të prekur nga virusi COVID-10”, theksoi ai.

  Që nga fillimi I pandemisë, në Kosovë janë infektuar 1.486 persona. Prej të cilëve 403 vetëm në dy javët e fundit./Front Online/

   

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Të tjera
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë. Të njëjtit dyshohen se pas një mosmarrëveshje në komunikacion kanë...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Dy persona janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi dyshohet se shpërndanin drogë në lokalet e natës. Personat G. H., 25-vjeçar dhe...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një prizrenas ka raportuar në Polici se derisa ishte duke punuar në pronën e tij ka hasur në një mjet të dyshuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Një tribunë e stadiumit me bari artificial në Korishë të Prizrenit është shembur gjatë ditëve të fundit. U përurua në vitin 2019,...
  Vip23 Shtator 2023
  Afrona Dika ditët e fundit po i kalon në një nga ishujt më të pasur të Islandës. Ajo nuk e bëri publike...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, gjatë të premtes ka takuar kandidatët shqiptarë që do të marrin pjesë në zgjedhjet e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.