×
 • Kronika
 • Kronika

  Tri raste të dhunës në familje të raportuara në 24 orët e fundit

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Tre persona janë ndaluar nën dyshimin se kanë kryer veprën “dhunë në familje”.

  Sipas njoftimit për media, në Gllogoc një grua ka raportuar se pas një marrëveshje në familje ka përjetuar dhunë fizike dhe psikike nga bashkëshorti i saj. Viktima si pasoj e rastit ka pranuar tretman mjekësor, ndërkaq i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

  E në Gjilan një grua ka marrë tretman mjekësor pasi është rrahur nga burri i saj. Sipas njoftimit nga Policia, i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë.

  Ndërkaq në Gjakovë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili dyshohet se kishte ushtruar dhunë psikike ndaj babait të tij, si pasoj te viktima ishte shkaktuar frikë dhe stres. I dyshuari kishte qenë nën ndikim të alkoolit dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka shpërndarë një video me një përmbledhje nga pjesëmarrja e saj në Samitin për Paqe që u mbajt në...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i AAK-së, njëherit kryetar i OVL-UÇK-së në Pejë, Gazmend Syla, për FrontOnline thotë se pensionet që marrin aktualisht veteranët e UÇK-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Temperatura të larta do të ketë të martën në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat maksimale do të jenë nga 28-32...
  Lajme18 Qershor 2024
  Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua dyshohet se është vetëvrarë. Lajmin e ka konfirmuar Shaqir...
  Lajme18 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, për FrontOnline, thotë se është detyrim ligjor që kategoria e veteranëve të luftës, të jetë nën nivelin...
  Lajme18 Qershor 2024
  Bashkimi Evropian ka thënë se afati i dorëzimit të raportit të Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, rreth masave të vendosura...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.