×
Etiketë: Pejë
Lajme01 Tetor 2020
Me dhjetëra punëtorë teknikë të Spitalit të Përgjithshëm të Pejës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Në personelin mbështetës hynë administrata, recepsionistët,...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka përfunduar aksionin në Pejë. Policia bën të ditur se ka arrestuar njëmbëdhjetë persona të dyshuar për përfshirje në veprën penale ‘importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi ndërmjetësim ose...
Lajme29 Shtator 2020
Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti Special, ka zhvilluar një operacion të gjerë në Rajonin e Pejës. Aksioni në Pejë nga Drejtoria për Hetimin e...
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka ndërmarrë një aksion në rajonin e Pejës, nën dyshimin për trafikim armësh. Në një përgjigje, Policia thotë se në këtë aksion kanë marrë pjesë Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar....
Lajme29 Shtator 2020
Në orët e hershme të mëngjesit, Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në qytetin e Pejës, dhe fshatrat përreth. Si rezultat i kësaj janë konfiskuar armë, bëjnë të ditur të IndeksOnline. Ndërkohë që aksioni...
Lajme22 Shtator 2020
Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Pejë, që nga e hëna ka filluar zbatimin e planit për shtimin e masave në kontrollin e transportit publik, për të parë nëse po zbatohet Ligji kundër pandemisë COVID-19....
Kronika22 Shtator 2020
Policia e Pejës ka njoftuar se dje ka arritur ta arrestojë një person, i cili dyshohet të kishte kryer veprën “vjedhje e rëndë”, në depon “DENJIZI”, duke vjedhur kështu një sasi malli që kap në...
Lajme21 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 16 pacientë me coronavirus prej të cilëve dy janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga ky...
Kronika19 Shtator 2020
Dy raste të dhunës familjare janë raportuar në Pejë për dy ditë, transmeton Front Online. Sipas Policisë së Kosovës, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. "Pejë, 16.09.2020-23:20. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar se është...
Kronika18 Shtator 2020
Sot ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli), ku si pasojë u lënduan gjashtë persona. Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës bëri të ditur se në aksident janë përfshirë gjashtë vetura....
Kronika14 Shtator 2020
Në Gjykatën Themelore në Pejë, të hënën, në seancën e rigjykimit për vrasje të rëndë, tentim vrasje dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm, ndaj të akuzuarit Granit Elshani, është dëgjuar eksperti nga Instituti i Mjekësisë...
Kronika14 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Pejë, pasi që të njëjtit kanë goditur me thikë një person, raporton Front Online. Policia bën të ditur se viktima ka pësuar lëndime të...
Lajme14 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka njoftuar se të shtunën në qytetin e  Pejës  janë grumbulluar rreth 800 persona, duke mos respektuar kështu masat për parandalimin e  virusit COVID-19, raporton Front Online. Policia ka njoftuar se personat...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.