×
Etiketë: haxhiu
Front TV01 Tetor 2020
Gati një muaj pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë në Shtëpnë e Bardhë, Lëvizja Vetëvendosje ka gjetur edhe një pikë në dokument për ta kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti. Për këtë, LVV ka mbajtur konferencë për...
Lajme30 Shtator 2020
Atlantida Haxhiu, vajza e deputetes, Teuta Haxhiu është përzgjedhur infermiere në nivelin parësor, në konkursin e fundit të Ministrisë Shëndetësisë, të udhëhequr nga Armend Zemaj. Niveli parësor përfshinë Qendra kryesore të Mjekësisë familjare. Haxhiu do...
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka thënë se puna e Komisionit Hetimor për menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të jap rezultate. Ai ka thënë se janë në fazën e intervistimit dhe grumbullimit të fakteve. Haxhiu...
Lajme28 Shtator 2020
Gazetari Baton Haxhiu thotë se ishte Vjosa Osmani ajo që i dha fitoren Vetëvendosjes në zgjedhjet e fundi. Sipas tij, në tërë fushatën zgjedhore diskursi i saj nuk ishte fitues, por në funksion të partisë...
Lajme26 Shtator 2020
Deklaratat e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, se partia që udhëheq ai po shikon një bashkëpunim të mundshëm me Partinë Demokratike të Kosovës dhe se ka hequr vijat e kuqe me të,...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Organizatës së Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, sot është arrestuar nga Policia e EULEX-it. Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka thënë se është...
Lajme24 Shtator 2020
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur broçkull njoftimin e Kryeministrit Avdullah Hoti për shtyrje të mbledhjes së përbashkët të Qeverisë së Kosovës me Qeverinë e Shqipërisë. “Takimet që do të duhej të anulohen...
Lajme23 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, i ka ikur përgjegjësisë gjatë raportimit në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e Pandemisë. “Ish ministri Vitia si person përgjegjës gjatë...
Lajme23 Shtator 2020
Një përplasje ka ndodhur në Komisionin Hetimor përmenaxhimin e pandemisë, ku i ftuar është zv.ministri i Shëndetësisë nga LDK, Izet Sadiku. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi me deputeten e Vetëvendosjes, Fatmir...
Lajme22 Shtator 2020
Në Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë së Kosovës, është duke u intervistuar Valdet Hashani, ish-menaxher i Qendrës së Karantinës. Ai gjatë intervistimit ka thënë se asnjë qytetar...
Lajme18 Shtator 2020
Në Kuvend të Kosovës është duke u mbajtur interpelanca për ministrin e Arsimit, Ramë Likaj, e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje. Pas deklarimit të LVV-së, LDK-së e PDK-së, kryetarja Vjosa Osmani ka kërkuar nga Vetëvendosje që...
Lajme17 Shtator 2020
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu, ka treguar se edhe sot ishte si pikë e rendit të ditës votimi i Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili ka dështuar për herë të tretë....
Lajme17 Shtator 2020
Kanë vazhduar përplasjet e ashpra në Kuvendin e Kosovës. Kësaj radhe deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu u përplas me atë të Vetëvendosjes, Dimal Basha, pasi që ky i fundit e akuzoi PDK-në për gjendjen e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.