×
Etiketë: haxhiu
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka akuzuar Qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti, se po injoron kërkesat e Shërbimit Korrektues të Kosovës në lidhje me përfshirjen e stafit të saj...
Lajme16 Shtator 2020
Deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu, e ftuar në emisionin Frontal në T7, ka thënë se ka pasur deputetë të Kuvendit të Kosovës të cilët e kanë fshehur se kanë qenë të infektuar me COVID-19 Haxhiu...
Lajme14 Shtator 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj vendimit për ulje të dënimit për Pjetër Ndrecajn, i cili është shpallur fajtor për vrasjen e gruas dhe vajzës së saj, shkruan Front Online. Përmes një shkrim...
Lajme11 Shtator 2020
Anëtarja e kryesisë së LVV’së, Albulena Haxhiu ka thënë sot se kryeministri i vendit, Avdullah Hoti është duke e injoruar aktgjykimin e Kushtetueses për asociacionin e komunave me shumicë serbe, raporton Front Online. Ajo thotë...
Lajme10 Shtator 2020
Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes përmes një postimi në facebook foli për rregullat për fillimin e vitit të ri shkollor.Haxhiu foli pikërisht për rregullën që prindërit duhet t’u sigurojnë maskën fëmijëve të tyre. Ajo tha...
Lajme09 Shtator 2020
Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur në Uashington nga ana e delegacionit të Kosovës. Ajo në emisionin DebatPlus në TV Dukagjini ka deklaruar se heqja dorë nga zotimet...
Lajme09 Shtator 2020
Albulena Haxhiu e VV-së i ka dalë në mbrojtje shefit të saj në parti, Albin Kurtit, pas reagimit të Richard Grenell ku e akuzonte të parin e VV-së për anti-amerikanizëm. Me anë të një postimi...
Lajme07 Shtator 2020
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kërkuar që të mbështetet mocioni për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Haxhiu ka thënë së mocionin e mosbesimit nuk kanë mundur ta procedojnë sepse duhen 40 nënshkrime....
Lajme06 Shtator 2020
Albulena Haxhiu nga Vetëvendosja përmes një postimi në facebook tha se tash e kemi më të qartë se çka paraqiste reciprociteti. Sipas Haxhiut reciprociteti ishte mekanizmi që vinte në pah se ku i dhemb palës...
Lajme05 Shtator 2020
Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, u shpreh se kur kishte deklaruar ish-ministri i Integrimeve Evropiane në Qeverinë Kurti, Blerim Reka, se mund të shihet si mundësia që Serbia të ketë dalje në...
Lajme04 Shtator 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu thotë se sot në Shtëpinë e Bardhë është nënshkruar një marrëveshje e dëmshme për Kosovën. Sipas saj, Ujmani u nda me Serbinë dhe u hoq dorë nga anëtarësimi i Kosovës...
Lajme29 Gusht 2020
Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, po e akuzon ashpër qeverinë Hoti për numrin e madh të rasteve me COVID-19 që kanë përfunduar me fatalitet. Me anë të një postimi në Facebook, Haxhiu është shprehur se sipas...
Lajme28 Gusht 2020
Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, po e akuzon ashpër qeverinë Hoti për numrin e madh të rasteve me COVID-19 që kanë përfunduar me fatalitet. Me anë të një postimi në Facebook, Haxhiu është shprehur se sipas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.