Lajme

Haxhiu: Qeveria Kurti ishte shembull në menaxhimin e pandemisë

Haxhiu: Qeveria Kurti ishte shembull në menaxhimin e pandemisë
10:00 | 29 Gusht 2020

Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, po e akuzon ashpër qeverinë Hoti për numrin e madh të rasteve me COVID-19 që kanë përfunduar me fatalitet.

Me anë të një postimi në Facebook, Haxhiu është shprehur se sipas saj, në kohën e qeverisë Kurti, vendi ishte shembull në menaxhimin e pandemisë, teksa tani radhitet i pari për nga rastet me fatalitet.

“Qeverinë jolegjitime që po e rrezikon shëndetin dhe jetën e qytetarëve duhet ta largojmë sa më pare”, ka shkruar ajo.

Postimi i plotë:

Në kohën e Qeverisë Kurti, Kosova ishte shembull në menaxhim të pandemisë ndërsa tani afër 3 muaj prej kohës kur u instalua Qeveria Koti, Kosova renditet e para për nga numri i të vdekurve nga virusi Covid – 19. Qeverinë jolegjitime që po e rrezikon shëndetin dhe jetën e qytetarëve duhet ta largojmë sa më parë!

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera