Lajme

Haxhiu: Qeveria Kurti ishte shembull në menaxhimin e pandemisë

Haxhiu: Qeveria Kurti ishte shembull në menaxhimin e pandemisë
17:30 | 28 Gusht 2020

Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, po e akuzon ashpër qeverinë Hoti për numrin e madh të rasteve me COVID-19 që kanë përfunduar me fatalitet.

Me anë të një postimi në Facebook, Haxhiu është shprehur se sipas saj, në kohën e qeverisë Kurti, vendi ishte shembull në menaxhimin e pandemisë, teksa tani radhitet i pari për nga rastet me fatalitet, shkruan lajmi.net.

“Qeverinë jolegjitime që po e rrezikon shëndetin dhe jetën e qytetarëve duhet ta largojmë sa më pare”, ka shkruar ajo.

Postimi i plotë:

Në kohën e Qeverisë Kurti, Kosova ishte shembull në menaxhim të pandemisë ndërsa tani afër 3 muaj prej kohës kur u instalua Qeveria Koti, Kosova renditet e para për nga numri i të vdekurve nga virusi Covid – 19.
Qeverinë jolegjitime që po e rrezikon shëndetin dhe jetën e qytetarëve duhet ta largojmë sa më parë!

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera