Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Përplasen Haxhiu dhe Kollçaku para Komisionit Hetimor: A je në vete…

  FrontOnline
  23 Shtator 2020

  Një përplasje ka ndodhur në Komisionin Hetimor përmenaxhimin e pandemisë, ku i ftuar është zv.ministri i Shëndetësisë nga LDK, Izet Sadiku.

  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi me deputeten e Vetëvendosjes, Fatmir Mulhaxha-Kollçaku, pasi kësaj të fundit nuk i pëlqyen akuzat që bëri në drejtim të ish-qeverisë Kurti për zhvatje gjatë pandemisë si dhe një buzëqeshje që bëri Haxhiu.

  Deputeti i PDK-së, i tha se ajo po mundohet ta mëson se kur me buzëqesh e kur jo.
  “A je në vete, mua me qeshet kur të më qeshet. Më fal, a guxoj me qesh. Nuk ka pyetje që nuk ndërhynë”, tha Haxhiu

  Ky komision po vazhdon ta marrë në pyetje ish-zv,ministrin Sadiku lidhur me menaxhimin e pandemisë.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjen e gazetarëve se kush i ka sulmuar ushtarët e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë se Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se nuk kanë raport zyrat nëse është ndërprerë mësimi në komunat...
  Lajme30 Maj 2023
  Eurodeputeti dhe kryetari i Partisë së Gjelbër Europiane, Thomas Waitz ka thënë se përshkallëzimet e fundit në veri janë “rezultat i viteve...
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Lajme30 Maj 2023
  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më tani në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.