Gjuha:
×
Etiketë: je
Lajme23 Shtator 2020
Një përplasje ka ndodhur në Komisionin Hetimor përmenaxhimin e pandemisë, ku i ftuar është zv.ministri i Shëndetësisë nga LDK, Izet Sadiku. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi me deputeten e Vetëvendosjes, Fatmir...
Vip09 Shtator 2020
Jonida Maliqi është emër shumë aktiv në rrjete sociale, e cila kohë pas kohe publikon fotografi të reja. Në fotografitë që ajo sjell nga përditshmëria nuk mungojnë komentet nga ana e ndjekësve, si ato pozitive...
Lajme28 Gusht 2020
Bekim Jashari ka zgjedhur fjalët më të mira për t’ia dedikuar motrës Besartës për ditëlindje. Ai është shprehur se ndihet me fat që ka një motër sikurse Besarta, për çka ka thënë se një motër...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Komunë së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar qytetarët që të jenë të kujdesshëm për ta parandaluar përhapjen e COVID-19, duke thënë se virusi të merr me vete nëse nuk ke kujdes. Këto komente...
Lajme19 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj sot ka bërë të ditur se ka nisur takimet me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti lidhur me punimet në rrugën Deçan-Plavë. Në një postim në Facebook ai ka...
Lajme15 Gusht 2020
Pandemia me koronavirus ka izoluar shumë vende të botës për një periudhë, ka kufizuar shumë aktivitete dhe ka ndryshuar shprehi të shumta të njerëzve. Përmes këtij materiali, që do të përditësohet në baza javore, do...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Radman, ka thënë se ndjenë keqardhje që politika në Beograd është shumë afër politikës së dështuar të Sllobodan Millosheviqit. Kjo pasi presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, e...
Lajme22 Korrik 2020
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka uruar senatorin amerikan, Bob Dole, me rastin e ditëlindjes së tij. Çitaku ka thënë se Dole është kampioni dhe heroi i Kosovës dhe...
Lajme14 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka thënë dje dje një deputeti të Lëvizje Vetëvendosje se po vërhet në sy që është i infektuar me virusin Covid 19. Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, ka ironizuar...
Lajme10 Korrik 2020
Deputeti i LDK’së Haxhi Avdyli ka reaguar pas përplasjes së në Kuvend të dy anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Debati sonte në Kuvend u ndërpre kur deputeti Xhavit Ukaj, iu vërsul Vjosa Osmanit, e...
Lajme30 Qershor 2020
Ish-bashkëpartiaku i Kurtit, Dardan Molliqaj, ka folur pas zhvillimeve të fundit politike në vend të nxitura nga bërja publike e aktakuzës për Thaçin e Veselin nga Prokuroria Speciale e Hagës. Molliqaj thotë se tash e...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dje ka zhvilluar një bisedë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, përmes një video-komunikimi, ku kanë biseduar për një numër të madh problemesh përfshirë edhe situatën në Ballkan. Vladimir Putin...
Front TV23 Qershor 2020
Debat i ashpër është duke vazhduar në Kuvendin e Kosovës. Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, ka kërkuar që të largohet nga salla e kuvendit deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.