Lajme

Çitaku uron senatorin Dole për ditëlindje: Ti je kampioni dhe heroi ynë

Çitaku uron senatorin Dole për ditëlindje: Ti je kampioni dhe heroi ynë
15:38 | 22 Korrik 2020

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka uruar senatorin amerikan, Bob Dole, me rastin e ditëlindjes së tij.

Çitaku ka thënë se Dole është kampioni dhe heroi i Kosovës dhe se zë vendin e parë në zemrat e kosovarëve.

“Gëzuar ditëlindjen senator Dole. Që nga vizita e parë me delegacionin e kongresistëve në Kosovë t’i ke qenë kampioni ynë, heroi ynë, dhe numri një në zemrat tona”, thuhet në urimin e diplomates kosovare.

Dole ka mbushur 97 vjet. Ka lindur në Rusell të Kansasit në vitin 1923.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157116267502414&set=a.10151413341527414&type=3&theater

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera