Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ministri kroat-Vuçiqit: Je në prag të politikës së dështuar të Millosheviqit

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Radman, ka thënë se ndjenë keqardhje që politika në Beograd është shumë afër politikës së dështuar të Sllobodan Millosheviqit.

  Kjo pasi presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, e ka cilësuar “Ollujën” kroate si një përpjekje për spastrim etnik.

  “Na vjen keq që udhëheqja politike në Beograd është në prag të politikës së dështuar të Sllobodan Millosheviqit të Serbisë së Madhe, dhe ndërhyrja në punët e brendshme të një shteti tjetër, është në kundërshtim me parimet themelore të raporteve ndërkombëtare dhe së drejtës ndërkombëtare”, ka thënë ministri kroat.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Shoqëria gjithnjë e më individualiste drejt së cilës ne ecim po vihet re me më shumë forcë në Korenë e Jugut. Atje,...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i Mitrovicës Veriore, Erden Atiq ka thënë se mandati i tij do të zgjasë deri në vitin 2025, kur në Kosovë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Daniel Fried, thotë se situata e krijuar në veri të Kosovës i ka rrënjët tek mospranimi nga...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i është bashkuar thirrjeve të përfaqësuesit të Lartë për Politikë të Jashtme të...
  Lajme02 Qershor 2023
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Klinë, sot ka shënuar 23-vjetorin e themelimit. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj me këtë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës - AGK, ka njoftuar se ekipi i RTV 21, është ndjekur nga persona të maskuar në Leposaviq....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.