×
Etiketë: ministri
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci bashkë me stafin e tij ka pritur në takim Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi. Kryetari Lladrovci në këtë takim shpalosi projektet me rëndësi për qytetarët, si...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, u prit në takim nga homologu i tij dhe nikoqiri, Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, Hulusi Akar. Dy ministrat zhvilluan takimin kokë më kokë, për të vazhduar pastaj kryesimin...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot përfaqësuesit e sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës. Në këtë takim u diskutua për kërkesën e tyre për kompensim shtesë, mbi pagën bazë në betejën kundër pandemisë...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot është takuar me estradën ku njoftoi se ata do të përfshihen në paketën ekonomike, për kompensim. Ai tha se rekomandimet që mori sot, do t’i shtrojë për diskutim që...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Ministri serb i Financave, Sinisha Mali ka deklaruar se Mini-Schengeni së shpejti do të bëhet realitet i Ballkanit Perërdimor. Njëkohësisht, ai ka thënë se dobia kryesore e Marrëveshjes së Washingtonit është integrimi i shpejt në...
Lajme26 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës dje ka miraturar rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë, për lirimin e disa masave, ku ndër to është edhe heqja e kufizimit të lëvizjes. Ministri, Armend Zemaj e konfirmoi gjatë fjalimit të sotëm...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe pjesë e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se Ministria e Shëndetësisë duhet të jetë shumë e kujdesshme...
Front TV26 Shtator 2020
Deputetja e LVV-së: Ministri Zemaj po bën praktikë në shëndetësi Edhe pse numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë ka filluar të ulet, përmirësimi i gjendjes nuk po i atribuohet ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj....
Ekonomi26 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se që nga marrja e detyrës së tij fokus të veçantë i ka kushtuar konsumatorit. Ai ka thënë se janë çdo ditë në teren për të...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka thënë se katër milionë euro janë ndarë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës për Policinë e Kosovës. “Ata janë heronjtë tanë të gjallë të cilët në vazhdimësi...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot është takuar me shefin e Zyrës së Këshillit të Evropës në Prishtinë, Frank Power dhe zyrtarë të KiE-së, të cilët i ka informuar në lidhje me ecurinë e ligjit...
Lajme23 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se në pakon për zbatimin e programit për rimëkëmbjes ekonomike, Qeveria ka paraparë të ndaj edhe një fond rezervë për dhe rreth pandemisë. “I bëj ftesë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas u vendos në karantinë, pasi testet treguan se një nga truprojat e tij është infektuar me koronavirus, theksoi në një deklaratë Ministria e Jashtme gjermane. Në deklaratë shtohet se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.