×
Etiketë: ministri
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se tyre muajt e fundit të përballjes me pandeminë në Kosovë kanë qenë të vështirë. “Hapja ka krijuar disbalancë të numrave dhe ngriti përgjegjësinë tonë për menaxhimin e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm I Republikës së Shqipërisë, Sandër Lleshak është nisur për një vizitë zyrtare në Liban, ku do të takohet me homologun e tij, Mohammad Fahmi në Liban. Vizita e Lleshat bëhet pas protestave...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë i Çekisë, Adam Vojtech, ka njoftuar të hënën se ka dhënë dorëheqje pas kritikave për mënyrën se si ka menaxhuar pandeminë e koronavirusit, pasi që numri i rasteve me koronavirus në shtetin...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i brendshëm, Agim Veliu, i ka bërë thirrje ish-Kryeministrit Albin Kurtit që t’ia fillojë luftën ndaj kriminelëve të Vetëvendosjes në Prishtinë. Këtë qëndrim Veliu e ka thënë pasi ish-Kryeministri tha se koka e krimit...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias ka folur së fundmi për çështjen e marrëveshjes me detin me Shqipërinë. Greqia ka shprehur pretendimet për zgjerim të territorit detar nga 6 deri në 12...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë për Gazetën Express, se do të ketë edhe aksione tjera kundër krimit, korrupsionit dhe lojërave të fatit. Ka thënë se veprimet e Policisë në Karaçevë do...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se fokusi kryesor i tij që nga marrja e detyrës ka qenë dhe mbetet përkrahja e prodhuesve vendor dhe mbrojtja e konsumatorit. Ai thotë se kanë...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe de​puteten e Kuvendit të Kosovës, Rrezarta Krasniqi, kanë vizituar punimet në asfaltimin e rrugës Prilluzhë-Bukosh, projekt ky i Ministrisë së...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj e ka lutur kryetarin e Kamenicës, Qëndron Kastrati të pauzojë çështjen e riorganizimit të shkollave atje. Ministri kërkoi që nxënësit e Busavatës të kthehen në shkollën e fshatit. Likaj theksoi...
Lajme18 Shtator 2020
Para deputetëve po raporton ministri i Arsimit, Ramë Likaj, për të treguar se si ka nisur procesi mësimor dhe si do të vazhdojë më tej në kohën kur mbarë bota po përballet me Covidin-19. Ai...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dje ka shfuqizuar vendimin e ish ministrit Ekrem Mustafa, për lirimin nga taksat për regjistrimin e mjeteve me targa RKS apo KS, për pronarët e mjeteve që posedojnë...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi njihet si merakli i fotografive. Në një foto të publikuar nga lideri i LVV-së, Albin Kurti, shihet se si ministri Abrashi fotografon të pranishmi në ceremoninë e djeshme të festimit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.