Gjuha:
×
Etiketë: prag
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Kancelari Kurz ka bërë të ditur se numri i infeksioneve në Austri mund të rritet deri në 1 mijë raste në ditë. Austria po përjeton fillimin e një vale të dytë të infeksioneve me koronavirus....
Lajme29 Gusht 2020
Kreu i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se vetëm njohja reciproke i normalizon raportet në mes të Kosovës dhe Serbisë. Hoti ka thënë se një gjë të tillë e ka kërkuar në secilin...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Një ditë para përvjetorit të pestë të marrëveshjes së demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi, presidenti malazez Milo Gjukanoviq ka vizituar qendrën malore në Shtedime të Hajles. Ai theksoi se kjo zonë është një...
Lajme26 Gusht 2020
Sot disa media të caktuara në Serbi kanë ri-publikuar një lajm të vitit 2018 ku presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, kishtë parlajmëruar vizitë në Liqenin e Ujmanit. Megjithatë një lajm i tillë është fshirë menjëherë...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
“Jemi në prag të një pandemie mbarëkombëtare”, tha drejtori i përgjithshëm i Qendrave koreane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Jung Eun-Kyeong tha se “rastet e reja po rriten në të 17 rajonet” në mbarë...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Radman, ka thënë se ndjenë keqardhje që politika në Beograd është shumë afër politikës së dështuar të Sllobodan Millosheviqit. Kjo pasi presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, e...
Lajme29 Korrik 2020
Humanisti Hailil Kastrati është dekoruar nga presidenti.Në prag të festës së Kurban Bajramit, presidenti i vendit Hashim Thaçi i ka ndarë çmimin për kontributin në fushën e humanizmit. Kastrati e bëri të ditur me një...
Lajme20 Korrik 2020
Shoqata e Gastronomisë së Kosovës kërkon përkrahjen e shtetit pasi që janë në prag falimentimit. Në një konferencë për media, Petrit Kllokoqi, kryetar i shoqatës, i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës për ndihmë në...
Lajme20 Korrik 2020
Në ditën e djeshme konkretisht në orët e mbrëmjes në fshatin Kuklibeg të komunës së Dragashit është raportuar se rreth 100 Dele janë vjedhur nga persona ende të paidentifikuar. Pasi që pronari Nesim Halimi për...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtatë ushtarë të Azerbajxhanit, një civil dhe dy ushtarë të Armenisë janë vrarë të martën, në ditën e tretë të përleshjes së armatosur mes dy shteteve që e zhvilluan një luftë mes vete në vitet...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtatë ushtarë të Azerbajxhanit, një civil dhe dy ushtarë të Armenisë janë vrarë të martën, në ditën e tretë të përleshjes së armatosur mes dy shteteve që e zhvilluan një luftë mes vete në vitet...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Banka Botërore vlerësoi se në Ballkanin Perëndimor, nëse qeveritë nuk do të vendosin masa të caktuara, kriza e koronavirusit ‘do të dërgojë’ të paktën 400,000 njerëz në varfëri, dhe nëse zgjat më shumë, edhe 950,000...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Bota do të përjetojë rritje të temperaturave në pesë vjetët e ardhshëm, duke tejkaluar kështu shumë më herët një prag të rëndësishëm, sipas agjencisë së Organizatës së Kombeve të Bashkuara për motin. Organizata Botërore Meteorologjike...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.