×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Osmani-Gashit: Do kërkoj sqarim edhe për britmat tua kur mu drejtove ‘a je normal’

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Debat i ashpër është duke vazhduar në Kuvendin e Kosovës.

  Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, ka kërkuar që të largohet nga salla e kuvendit deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi.

  Mirëpo kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, i është kundërpërgjigjur Arben Gashi, se do të kujdeset personalisht që përmes komisionit përkatës do të kërkojë që të shqyrtojë nëse fjala “koti”, është në kundërshtim me rregulloren e Kuvendit.

  Madje Osmani ia bërë të ditur Gashit se do të kërkojë sqarim se a është ofendim dhe në kundërshtim me rregulloren e Kuvendit mënyra se si i është drejtuar ai asaj me fjalët “a je normal”, para 20 deputetëve të tjerë.

  “Unë do të kërkoj nga komisioni përkatës që të sqarojë se a është shkelje apo jo. Por këtu para 20 dëshmitarëve që mu drejtuat ju, do të kërkojë sqarim që britma juaj ndaj meje “a je normal”, do të vërtetohet se a është në kundërshtim me rregulloren a jo. Unë personalisht do të përkujdesem për këtë që nëse fjala koti është jashtë shkelje parlamentare dhe fyerje dhe do të kërkoj që asnjë deputetë të mos e përdor këtë fjalë”, ka deklaruar Osmani.
  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/314968459669576/?v=314968459669576

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Lajme18 Qershor 2024
  Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.