×
 • Lajme
 • Lajme

  “Sytë po të kallxojnë që je me Covid” – Ganja tallet me ministrin Zemaj

  FrontOnline
  14 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka thënë dje dje një deputeti të Lëvizje Vetëvendosje se po vërhet në sy që është i infektuar me virusin Covid 19.

  Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, ka ironizuar me Zemajn, duke thënë se është një arrirë e madhe e tij që po arrijë t’i diagnostikojë të infektuarit vetëm me shikim, pa pasur nevojë për test.

  “Dua ta përshëndes një arritje superiore të ministrin Armend Zemaj, i cili ka arritur t’i identifikojë pacientet me koronavirus, pa pasur nevojë të bëhet testi. Është për t’u përshëndetur në thojza”, ka thënë Musliu.

  Zemaj dje u tha deputetëve të VV’së se nëse mbyllet seanca, do t’i nxjerrë emrat e deputetëve që janë me Covid 19.

  “Më e keqja që ka ndodh ka ndodh që nga data 12 qershor. Mbyllni seancën për publikun jua lexoj emrat e aktivistëve e familjarëve që jeni të semurë me COVID-19. Shkoni boni testet! Ecni ren me i bo testet! Pse po ikni? Po ti je me simptoma, në sy vërehesh, sytë të kallxojnë që je me COVID-19”, ka thënë ai.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.