×
Etiketë: covid
Lifestyle26 Prill 2022
Një aplikacion i ri në telefonat e mençur pretendon se mund të testojë për coronavirus me 92 për qind saktësi duke u kollitur në telefon. ResApp, i cili u zhvillua nga shkencëtarët, përdor mësimin e...
Lajme01 Tetor 2020
3 nxënës në komunën e Podujevës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit. Mirëpo kryetari në detyrë i Podujevës, Nexhmi Rudari për IndeksOnline ka konfirmuar se të njëjtit ka një javë që...
Lajme30 Shtator 2020
Përveç pacientëve, edhe stafi shëndetësorë i kësaj klinike ka rezultuar pozitiv me këtë virus, përfshirë këtu edhe vetë drejtorin Ferat Sallahu. Ai është shprehur se Klinika e Kirurgjisë e ka numrin më të madh të...
Lajme30 Shtator 2020
Në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale, po ashtu janë trajtuar edhe rastet me Covid-19. Drejtori i kësaj klinike, Ferat Sallahu, ka treguar se 12 pacient të cilët janë trajtuar me ndërhyrje kirurgjike në këtë klinikë kanë...
Lajme29 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë që nga dje sipas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës ka filluar ofrimi i të gjitha shërbimeve shëndetësore që ishin ndërprerë si pasojë e Pandemisë, bën të ditur...
Lajme29 Shtator 2020
Deri më sot në Kosovë janë infektuar 15 mijë e 520 persona me koronavirus, nga 66 mijë e 624 sa janë testuar. Derisa janë shëruar 13 mijë e 420 pacientë, 625 të tjerë nuk e...
Lajme28 Shtator 2020
Infektologu, Izet Sadiku përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, ka shkruar rreth situatës me pandeminë COVID-19, ku tash e gjashtë muaj po ballafaqohen qytetarët e vendit tonë. Ai ka thënë ndër të...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 47 raste të reja me Covid-19 në Republikën e Kosovës. Masat e reja janë vënë, ndërkohë që është bërë thirrje për kujdes të shtuar. Kosova ka gjithsej 15.472...
Lajme27 Shtator 2020
100 pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë të shtrirë në klinikat dhe spitalet e shërbimit spitalor në Kosovë. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se gjithsej janë duke u trajtuar 182 pacientë në...
Lajme24 Shtator 2020
Në Kosovë sipas IKSHPK-së janë edhe 1754 raste aktive me Covid 19.Që nga fillimi i pandemisë me këtë virus janë prekur 15.270 persona.Nga fillimi e deri më tani janë shëruar 12.900 persona kurse 616 të...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste të reja pozitive nga 825 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë...
Lajme22 Shtator 2020
Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid 19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 10 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë....
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Është normale që në shtator të ketë viroza që shkaktojnë kollë, ftohje, por po krijohet një kaos në Britani sepse njerëzit janë të terrorizuar nga Covid dhe mendojnë se çdo simptomë e tyre apo e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.